Radijo dokumentika. 19 parų. Vieno bado streiko istorija

Radijo dokumentika

2020.11.01 11:05

Radijo dokumentika. 19 parų. Vieno bado streiko istorija

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Prieš dvidešimt metų kovo 6 d. Kaune protestuodami dėl neišmokamų atlyginimų bankrutuojančio „Inkaro“ fabriko darbuotojai prie įmonės vartų pasistatė palapinę ir pradėjo neterminuotą bado streiką. Pamainomis prie jų budėjo keliasdešimt palaikančių bendradarbių.

Po 19 parų, pas streikuotojus atvyko tuometinis Kauno apskrities viršininkas, nešinas plastikiniu maišeliu su 275 tūkst. Lt. Pagal pateiktą sąrašą 51 darbuotojas tądien atgavo uždirbtus pinigus, tačiau kitų streikai tęsėsi iki 2000-ųjų pabaigos. Dalis inkariečių kompensacijų taip ir nesulaukė.

Vėliau paaiškėjo, kad fabriką privatizavęs EBSW koncernas per „Inkarą“ išplovė dešimtis milijonų litų.

Buvusių inkariečių ir kitų liudininkų prisiminimuose bei išlikusiuose archyviniuose įrašuose atgyja istorija tapę pirmojo Lietuvos nepriklausomybės dešimtmečio įvykiai.

Autorė Vaida Pilibaitytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Istorijos, išlaisvinančios naują, netikėtą mintį. Iš lėto, neskubant, tarsi renkant dėlionę iš garsų, minčių, patirčių ir emocijų, piešiamas gyvas ir tikroviškas visuomenės paveikslas. Nuo 2008 metų kuriami dokumentiniai LRT RADIJO autorių pasakojimai įvertinti ne vienu apdovanojimu Lietuvos radijo ir televizijos laidų konkurse „Pragiedruliai“ ir nominuoti tarptautiniame festivalyje PRIX EUROPA. Laida transliuojama sekmadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Radijo dokumentika

Daugiau