Kultūros savaitė. Karlos Gruodis ir Laimės Kiškūnės filmas, gatvės ir juostinė fotografija, metų knygos rinkimai

Kultūros savaitė

2020.10.31 09:05

Kultūros savaitė. Karlos Gruodis ir Laimės Kiškūnės filmas, gatvės ir juostinė fotografija, metų knygos rinkimai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Fotografai Ignas Nefas ir Antanas Jakutis užsiima juostine fotografija, kolekcionuoja senus fotoaparatus, ryškina nuotraukas ir to moko kitus. Apie ilgesnį kelią iki tobulo kadro su jais kalbasi Steponas Pričinas.

Menotyrininkės Aistės Paulinos Virbickaitės grojaraštyje – liūdni australiški motyvai pagal Alberto Namatjiros gyvenimą.

Pristatome „Metų knygos rinkimų“ akcijoje dalyvaujančias knygas.

95-ąjį gimtadienį švenčiančiai operos solistei Irenai Jasiūnaitei įteiktos Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro garbės emeritės regalijos.

Kur baigiasi gatvės fotografija ir prasideda persekiojimas? Kotryna Lingienė kalbasi su 10 metų autobusų stotelėse lūkuriuojančius žmones fotografuojančiu Donatu Stankevičiumi.

Rašytojo Tomo Dirgėlos komentaras apie tai, kaip užsidirbti rašant knygas vaikams.

Pasaulyje: ilgiausiais kūrinys Londono Pikadilio aikštėje, Bankoko meno bienalės dalyvių rūpesčiai, Kenijos meno mugės užmojai, Arabų šalių režisierių vienybė ir pagaliau savo šalyje pripažinta ilgaamžė Vietnamo menininkė.

Vertėja Karla Gruodis ir parfumerė Laimė Kiškūnė 1994 metais turėjo bendrą projektą – kartu su tuomečio Vilniaus pedagoginio universiteto studentėmis lituanistėmis sukūrė filmą „Mūsų portretai“. Šiandien suskaitmeninintas ir visiems pasiekiamas filmas atgimsta ir siūlo naujas prasmes, o Karla ir Laimė sako, kad jau nebepavyktų sukurti nieko panašaus – esame mažiau empatiški, labiau pratę prie kamerų ir ne tokie naivūs.

Ved. Juta Liutkevičiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie kultūros gyvenimo aktualijas, problemas, naujus reiškinius ir kuriančius žmones. Laida transliuojama šeštadieniais 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kultūros savaitė

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.