Pakeliui su klasika. Eligijus Butkus: baleto iššūkiai scenoje ir už jos.

Pakeliui su klasika

2020.10.30 16:05

Pakeliui su klasika. Eligijus Butkus: baleto iššūkiai scenoje ir už jos.

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Viena šių Tarptautinio aktualiosios muzikos festivalio „Gaida“ kompozitorių „In Focus“ – airių menininkė Jennifer Walsh. Kompozitorė, vokalistė, menininkė vieno vokiečių leidinio buvo pavadinta „laukine mergina iš Darmštato“. Vienas įdomiausių kūrėjos tyrimo laukų – balsas ir jo galimybės. Laidoje – pirmoji pokalbio su Jennifer Walsh dalis, kurioje ji pasakoja apie tai, kaip tapo tuo, kas yra šiandien, ir dalijasi savo įžvalgomis apie balsą ir plačias jo galimybes.

Su rubrika „Užeikite“ užsukame į vargonininkės Dianos Encienės repeticiją ir į pačius vargonus, kurie įkurdinti Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje. Šie vargonai pastatyti 1939 m. žymios vokiečių firmos “E.F.Walcker” ir yra laikomi vienu reikšmingiausių tarpukario Lietuvos instrumentų.

Pastatuose galima gyventi, galima į juos užsukti ar tiesiog grožėtis jų architektūra. O galima architektūros klausytis ir jos skleidžiamus garsus paversti meno kūriniu, kad ir filmo garso takeliu. Su Kauno tarpukario modernizmo architektūra grojančiais Patriu Židelevičiumi ir Arūnu Perioku kalbasi Kotryna Lingienė.

Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus vedėjas Eligijus Butkus dabar kasdien turi spręsti nūdienos nežinios diktuojamas problemas tačiau nepasiduoda pesimizmui ir tiki, kad visi sumanymai bus įgyvendinti. Kokie iššūkiai mokykloje ir kiek lieka laiko meilei šokiui, kuriam profesionalus baleto artistas pašventė visą savo gyvenimą? Apie tai su Eligijumi Butkumi klabamės rubrikoje „Be kaukių“.

Ved. Rasa Murauskaitė ir Gabija Narušytė

„Pakeliui su klasika“ spalio 30 d., penktadienį, 16.05 val. per LRT KLASIKĄ

logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.00 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.