Laba diena, Lietuva. Kaip opera išgyvena pandemijos laikotarpį?

Nuo penktadienio siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą šalyje įsigalioja griežtesni reikalavimai renginiams, prekybos vietose turės būti ribojami pirkėjų srautai. Viename iš prekybos centrų apsilankė ir LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ reporterė Irma Janauskaitė. Ar pavyksta sureguliuoti pirkėjų srautus? Kalbinamas „Maximos“ atsotvas Tomas Bašarovas.

Nacionaliniam visuomenės sveikatos centro patalpose įrengus papildomas darbo vietas Lietuvos kariuomenės specialistams iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo ir Ryšių ir informacinių sistemų batalionų bei jiems surengus NVSC specialistų mokymus, prie praėjusį savaitgalį budėjimą pradėjusių 33 Krašto apsaugos savanorių pajėgų karių prisijungė dar 17 karių savanorių, rašoma kariuomenės pranešime. Apmokomi ir savanoriai civiliai. Vieną jų LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pakalbino LRT reporterė Urtė Korsakovaitė.

Kandidatė į ministres pirmininkes Ingrida Šimonytė informavo, kad iki penktadienio vakaro bus parengtas galimas koalicinės sutarties projektas. Šią žinią I. Šimonytė pranešė socialinio tinklo paskyroje. Apie naujosios valdančiosios koalicijos dėliones LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbinama MRU politologė Rima Urbonaitė.

Prancūzijoje įsigaliojo antrasis karantinas. Tik skirtingai nei pavasarį lieka atidarytos mokyklos. Sparčiai daugėjant naujų atvejų, didžiausias nerimas dėl vis didėjančio sveikatos sistemos apkrovimo. Europos Sąjunga skiria daugiau nei du šimtus milijonų eurų pacientų pervežimui gydymui į kaimynines šalis. Plačiau apie padėtį Europoje – užsienio naujienų redaktorius Tadas Paškevičius.

Ar kada nors susimastėte, kodėl mūsų kapinės atrodo būtent taip, kaip atrodo. Specialistai sako, kad tai vienas mažiausiai kintančių objektų, tačiau kinta ir jis, o kitimą lemia sąlyginai pragmatiniai dalykai. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad tradicija ant kapų uždegti žvakes atsirado Prancūzijoje po šalį pakeitusios Didžiosios revoliucijos. Ir tai buvo daroma tikrai ne tam, kad pagerbtų galvas už išsilaisvinimą nuo feodalų padėjusiems didvyriams. Bent dalis atsakymų apie kapų tradicijas – pasakojime.

Vakar šalyje prasidėjo ir iki kito šeštadienio vyks vienos didžiausių NATO pratybų – „Nuostabusis šuolis 2020”. Keliuose vyks intensyvesnis karinės technikos judėjimas. Kaip elgtis kelyje, pamačius šarvuotį, pasakoja Gynybos štabo viešųjų ryšių karininkas kpt. Andrius Dilda.

Didžiausi pasaulio operos teatrai stengiasi išgyventi pandemijos sąlygomis. Vieni jų užsidarė ir laukia geresnių laikų. Kiti – priešingai, investavo didžiulius pinigus, kad galėtų priimti daugiau žiūrovų. Vis labiau koronaviruso infekcijos slegiama Europa ieško optimaliausio būdo, kaip neuždaryti kultūros renginių, bet kartu apsaugoti nuo galimo užkrato ir darbuotojus, ir žiūrovus.

Demokratų kandidatas į prezidentus Joe Bidenas – politikos veteranas. Senatoriumi pirmą kartą prieš 48 metus išrinktas politikas puikiai pažįsta ne tik Senatą, bet ir Baltųjų Rūmų aplinką. Aštuonerius metus, vadovaujant Barackui Obamai, jis ėjo viceprezidento pareigas. Prezidento rinkimuose Bidenas dalyvauja jau trečią kartą – šį sykį žada, kad savo patirtimi koronaviruso epidemijos apimtoje, protestų dėl rasinės nelygybės purtomoje šalyje užtikrins stabilumą.

Socialinių tinklų apžvalga su Driumi Matu.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau