Ryto garsai. Kaip saugiai elgtis ilgąjį vėlinių savaitgalį?

Ryto garsai

2020.10.30 06:30

Ryto garsai. Kaip saugiai elgtis ilgąjį vėlinių savaitgalį?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Artėja ilgasis Vėlinių savaitgalis. Kaip elgtis, kad po jo nemuštumėm dar didesnių užsikrėtimo koronavirusu rekordų. Laidos pašnekovas - sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Iki Jungtinių Valstijų prezidento rinkimų lieka penkios dienos. Dalis stebėtojų atkreipia dėmesį, kad per pastaruosius ketverius metus Amerikos visuomenė skilusi į grupes dėl daugybės klausimų - priešpriešos tarp liberalų ir konservatorių, rasinių įtampų, imigracijos, ekonomikos ir kitų. Apklausos rodo, kad erdvės kompromisams tarp Respublikonų ir Demokratų partijų lieka vis mažiau, nes bemaž kiekviena problema tampa politiškai poliarizuota. Apie tai rubrikoje „Naujienų žemėlapis”.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ieško pagalbos kovojant su pandemija. Vilniaus skyriaus vadovė Rolanda Lingienė Facebook paskyoje paskelbė, kad jau dabar savanoriauja ir studentai ir kariai, tačiau vis dar trūksta pajėgumų didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų operatyviam informavimui. Studijoje - Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė ir Lietuvos kariuomenės Karinių viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Laimis Bratikas.

Baltarusijos valdžia patvirtino apribojusi įvažiavimą per sienas su Lietuva, Latvija, Lenkija ir Ukraina. Baltarusijos pareigūnai tvirtina, kad toks sprendimas priimtas dėl epidemiologinės situacijos. Ribojimai netaikomi krovininiam transportui. Siena su Lietuva uždaryta vakar popietė. Mūsų eteryje - Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas.

Augantis koronaviruso atvejų skaičius ir įvedami griežtesni ribojimai, didina apsaugos priemonių poreikį šalyje. Ar augančią paklausą pajuto Lietuvos gamintojai?

Visuomenės sveikatos specialistai su nerimu laukia ilgojo Vėlinių savaitgalio. Koronavirusui šalyje sparčiai plinant, baiminamasi, jog milžiniški žmonių srautai kapinėse šią statistiką gali tik dar labiau pabloginti. Specialistai rekomenduoja artimųjų kapus lankyti iš anksto arba jau po Vėlinių.

Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.