Dešimt balų. Kodėl Lietuvoje neveikia socialiniai liftai, turintys pakelti vaiką iš vaikystėje patirtos skurdžios aplinkos?

Dešimt balų

2020.10.29 16:30

Dešimt balų. Kodėl Lietuvoje neveikia socialiniai liftai, turintys pakelti vaiką iš vaikystėje patirtos skurdžios aplinkos?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Naujas skurdo rizikos tyrimas rodo, kad skurstančiųjų mažėja. Šiuo metu skurdo riziką Lietuvoje patiria kas penktas gyventojas.

Antra vertus, kaip pastebi tyrėjų, Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo, atstovai džiūgauti, kad mažėja skurstančiųjų dar yra ankstoka. Kodėl?

Pagaliau kodėl Lietuvoje skurdas yra perduodamas iš kartos į kartą? Bei kaip įveiklinti vadinamus socialinius liftus, kad jie iš tiesų veiktų ir keltų vaikus iš skurdo kranto į kitą šviesesnį krantą?

LRT Radijo švietimo laidoje „Dešimt balų“ dalyvauja: Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo direktorė Aistė Adomavičienė bei Edvinas Regelskis, Maltos ordino pagalbos tarnybos Organizacinės plėtros vadovas.

Ved. Jonė Kučinskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.