Ryto garsai. Kuo Lietuvos mokslininkai gali prisidėti prie pandemijos suvaldymo?

Ryto garsai

2020.10.29 06:30

Ryto garsai. Kuo Lietuvos mokslininkai gali prisidėti prie pandemijos suvaldymo?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Būsimąją valdančiąją daugumą buriančios partijos šiandien ketina kandidatei į premjeres Ingridai Šimonytei pateikti savo siūlymus koalicijos sutarčiai. Tėvynės sąjunga -Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija jau yra patvirtinę derybininkus bei pagrindines nuostatas, kurias sieks įtraukti į Vyriausybės programą.

Vakcina nuo koronoviruso geriausiu atveju bus pradėta skiepyti vasarą - ir tai optimistiškiausia prognozė. Dėl vakcinos kūrimo varžosi didžiausios pasaulio valstybės. Tačiau nuolatinės kalbos apie vakciną paskatino ir daugybė baimių. Viena jų - priverstinis skiepijimas. LRT FAKTŲ žurnalistės Jurgos Bakaitės reportažas.

Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien susitiks su sveikatos apsaugos ekspertais. Susitikimo metu bus diskutuojama, koks galimas mokslininkų bendradarbiavimas, sprendžiant COVID-19 krizę šalyje.

Vilniaus universiteto vicerektorė ir mokslo prorektorė, profesorė Edita Sužiedelienė bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prorektorius profesorius Kęstutis Petrikonis.

Išsamesnė orų prognozė. Sinoptikė Vida Ralienė.

Šeimos gydytojai ir Covid - 19 valdymas.

Lietuvos šeimos gydytojų profesinės sąjungos pirmininkė Toma Kundrotė.

Kadenciją baigiančios valdžios įvesti alkoholio ribjomai tapo vienu Seimo naujokės – Laisvės partijos – pollitiniu ginklu. Partija sako, kad planuoja peržiūrėti įvestus ribojimus – esą jie įvesti be diskusijų ir per griežti. Prekybininkai teigia, kad prie dvejus metus galiojančios tvarkos priprato, tačiau ketina siūlyti pakeitimus dėl svaigalų reklamos ir prekybos laiko. Apie tai – Mindaugas Laukagalis.

Prezidento patarėjų skiltis. Studijoje - Prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta.

Dėl didelio skambučių srauto, Karštoji linija 1808 atsiliepia vos į kas trečią ar ketvirtą. Tiek linijos koordinatoriai, tiek Sveikatos apsaugos ministerija tikina, kad ir atsiliepus daugiau, vietos mobiliuosiuose punktuose jiems nepakaktų. Kokių sprendimų šiuo metu ieškoma – pasakoja Greta Klimkaitė.

Savaitės komentaras. Autorius – ,, Verslo žinių“ apžvalgininkas Ramūnas Terleckas.

Ved. Darius Matas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.