Ryto allegro. Kultūros bendruomenė pasigenda kandidatų į Kultūros ministrus

Ryto allegro

2020.10.29 07:05

Ryto allegro. Kultūros bendruomenė pasigenda kandidatų į Kultūros ministrus

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Savaitraščio „7 meno dienos“ ir naujausių kultūros publikacijų apžvalga.

„Iš tiesų turbūt kyla klausimas, ar verta šiandienos žiūrovui žiūrėti Varda filmus?“ – klausimą kelia jaunoji teatro ir kino kritikė Laura Šimkutė, apžvelgdama LRT PLIUS rodomą Agnès Varda retrospektyvą.

Mykolo Drungos parengta užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

„Metų knygos rinkimuose“ poezijos kategorijoje geriausia pretenduoja tapti Tomo S. Butkaus „Ežero žemė“. Juta Liutkevičiūtė kalbina knygos autorių.

Artėja Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“. Po metų pertraukos lietuvių filmai vėl bus įvertinti ir pastebėti. Kas keisis, kaip vyks nominantų ir laureatų rinkimas ir ar bandant „nepamiršti“ komercinių filmų nenukentės gausybė nekomercinio kino kūrėjų? Pokalbis su Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos AVAKA vadovu Dariumi Vaitiekūnu.

Galerija „Vartai“ kviečia į dviejų žinomų Skandinavijos menininkų – Henrik B. Andersen ir Dag Erik Elgin – personalines parodas. Jų darbuose, kurtuose specialiai galerijos erdvėms, klasikinės meno formos susijungia su postmodernizmo, minimalizmo ir konceptualaus meno idėjomis. Pasakoja Inesa Rinkevičiūtė.

Kultūros bendruomenė pasigenda valdančiąją koaliciją formuojančių partijų kandidatų į Kultūros ministrus. Mintimis dalijasi Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos (NKIKIA) valdybos pirmininkė Živilė Diawara, Nevyriausybinių scenos meno organizacijų asociacijos vadovė Gintarė Masteikaitė ir Nacionalinio muziejaus LDK Valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas.

Ved. Austėja Kuskienė ir Ugnė Kačkauskaitė

Ryto allegro

Kiti laidos įrašai

Daugiau