Ryto allegro. Sąmokslo teorijos apie COVID-19 ir aiškintos maro priežastys – kokie šių epidemijų folklorizacijos panašumai?

Ryto allegro

2020.10.28 07:05

Ryto allegro. Sąmokslo teorijos apie COVID-19 ir aiškintos maro priežastys – kokie šių epidemijų folklorizacijos panašumai?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros puslapių dienos spaudoje apžvalga.

Apie Pauliaus Saudargo ir Godos Krukauskienės knygą „Kalinio riba“, kurioje susijungia daugybė autentiškų Gulagą išgyvenusių žmonių istorijų su šiuolaikinio mokslo įžvalgomis, pasakoja Česlovas Burba.

Sąmokslo teorijos apie COVID-19 ir prieš kelis šimtmečius aiškintos maro priežastys – kokie šių epidemijų folklorizacijos panašumai. Ko žmonės baiminasi, ką sureikšmina ir ką kaltina – pokalbis su Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslininke dr. Asta Skujyte-Razmiene.

Lietuvos archeologų motina Rimutė Rimantienė pasitiko 100-ąjį gimtadienį. Pokalbis su meno istoriku, archeologu Adomu Butrimu.

LRT portalas jungiasi prie kitų 19 žinomų žiniasklaidos vardų iš visos Europos ir siūlo skaitytojams išbandyti „Europa kalbasi“ – pirmą tokio pobūdžio projektą Lietuvoje. Jis suteikia galimybę dviem visiškai skirtingų nuomonių žmonėms iš skirtingų ES valstybių susitikti virtualaus pokalbio. Apie socialinio burbulo fenomeną ir kodėl naudinga iš jo ištrūkti – pokalbis su LRT.lt žurnaliste Jurga Bakaite, psichologu doc. dr. Antanu Kairiu ir komunikacijos ekspertu Arijumi Katausku.

Taline, Vaba Lava teatre sužibėjo jaunosios kartos lietuvių režisierė Kamilė Gudmonaitė, pristačiusi šiuolaikinę operą apie jaunosios ir vyresniosios kartos nesusikalbėjimą „Ledynai“.

Apie Jimo Jarmuscho filmo „Sulaužytos gėlės“ garso takelį pasakoja LRT KLASIKOS laidos „Įgarsintas vaizdas“ autorė Ieva Buinevičiūtė.

Ved. Indrė Kaminckaitė

Ryto allegro

Kiti laidos įrašai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.