Pakeliui su klasika: Rimantas Kmita – apie „Remygą“ ir kitus herojus

Pakeliui su klasika

2020.10.27 16:05

Pakeliui su klasika: Rimantas Kmita – apie „Remygą“ ir kitus herojus

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Spalio 23 d. prasidėjo XXIII Tarptautinis akordeono festivalis, kuris, organizatorių teigimu, pristato įdomiausias akordeono meno aktualijas. Visą mėnesį vyksiantys renginiai pilni veržlių, novatoriškų atlikėjų ir įvairaus profilio programų. Apie tai pasakoja festivalio meno vadovas, akordeonininkas Raimondas Sviackevičius.

Ievos Buinevičiūtės pasakojimas apie vieno ryškiausių šių dienų amerikiečių nepriklausomo kino režisieriaus Jimo Jarmuscho mėgavimąsi muzika, jos istorija, instrumentais ir paties muzikavimą besitęsiantį nuo 9-ojo dešimtmečio iki garso takelių įrašų jo paties filmams.

Jaunosios kartos kompozitorė Silvija Miliūnaitė-Bliūdžiuvienė reiškiasi skirtinguose kūrybos baruose: akademinėje, populiariojoje bei taikomojoje kūryboje. Pasak kūrėjos, muzikoje svarbiausi – dialogas, diskusija, kontaktas su žmogaus prigimtimi, gebėjimas atrasti intymią ir unikalią kalbą, išgyventi šiandieną ir viską pamiršti, o kartais iš naujo prisiminti. „Man kūryba – viskas apie žmones. Kiekviename kūrinyje savo muzikiniu balsu kaskart kreipiuosi į klausytojus“ – sako menininkė, šiuo metu su Neli Beliakaitės Baltijos baleto akademija kurianti naują baletą vaikams „Kai prabunda žaislai“. Igno Gudelevičiaus pokalbis su kompozitore Silvija Miliūnaite-Bliūdžiuviene.

Prieš kelerius metus pasirodęs Rimanto Kmitos romanas „Pietinia kronikas“ sukėlė tikrą ažiotažą, o šiais metais pasirodo ir naujas rašytojo kūrinys, kuris nebus pirmojo bestselerio tąsa, bet sąšaukų, panašu, turės. Visai neseniai po daugybės atidėliojimų pasirodė ir romano „Remyga“ pagrindu parašytos pjesės inscenizacija, kurią režisavo Oskaras Koršunovas. Rubrikoje „Be kaukių“ – apie bestselerius, kūrybą, Šiaulius, muziką ir visą kitą kalbamės su R. Kmita.

Ved. Marius Eidukonis ir Rasa Murauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.