Laba diena, Lietuva. Antrajai COVID-19 bangai įsisiūbuojant – svarbiausia informacija ir būtinų sprendimų paieška

Prognozuojama, kad per artimiausias dienas bus užimtos visos lovos ligoninėse, skirtos COVID-19 sergantiems pacientams. Štai Santaros klinikos teigė laukiantys paramos ir iš kitų gydymo įstaigų. Šiandien fiksuota kiek mažiau užsikrėtusiųjų koronavirusų, nei per pastarąsias kelias dienas – 413, tačiau situacija lieka įtempta, o kai kurie epidemiologai ir mokslininkai sako, kad koronavirusas Lietuvoje jau tapo nebekontroliuojamas ir todėl reikia imtis labai konkrečių ir griežtų priemonių jam pažaboti. Apie tai daugiau pasakoja Užkrečiamųjų ligų ir aids centro direktorius Saulius Čaplinskas.

Vidinės ar išorinės prieštaros labiau trukdys sklandžiam naujosios daugumos darbui Seime? Politologė Jūratė Novagrockienė apžvelgia pačios konservatorių frakcijos skirtybes.

Preliminariai lapkričio 16 dieną naujai išrinkti Seimo nariai turėtų prisiekti Kovo 11-osios sąlėje, tačiau iškilmes koreguoja siaunčianti pandemija. Apie tai, kaip atrodys ceremonija, pasakoja Seimo kanceliarijos atstovė Justė Radzevičiūtė-Laugalienė.

Likus savaitei iki JAV prezidento rinkimų, Donaldas Trumpas įgyvendino vieną savo darbų, kuris sulaukė daug kritikos ir pasipiktinimo. Jungtinių Valstijų Senatas patvirtino prezidento Donaldo Trumpo kandidatę į Aukščiausiojo Teismo teisėjas Amy Coney Barrett. Daugelis sako, kad šis žingsinis Trumpui gali padėti laimėti JAV prezidento rinkimus. Apie tai, kuo viskas susiję pasakoja užsienio naujienų redaktorius Edvardas Špokas.

Antrajai COVID-19 bangai įsisiūbuojant, saviizoliacijoje esančių asmenų nerimas: vieniems niekaip nepavykstant prisiskambinti į karštąją liniją, kiti teigia ištisas dienas nesulaukiantys NVSC specialistų skambučių. Kokią svarbiausią informaciją turi žinoti sąlytį su sergančiuoju turėję žmonės pasakoja NVSC atstovė Ginreta Megelinskienė.

Baltarusija skelbia, kad Astravo atominė elektrinė pradės veikti jau lapkričio 1-10 dienomis. Lietuva kartu su kitomis Baltijos šalimis kartoja, kad šioje elektrinėje gaminama elektra bus nesaugi ir reikėtų stabdyti jos tiekimą. Apie netrukus darbą pradėsiančios Astravo atominės elektrinės keliamus iššūkius pasakoja energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Visą savaitę Kaune tęsis „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ organizuojamas tarptautinis Kauno dizaino įvykis. Skaičiuojama, kad po 30 metų apie 70 procentų planetos gyventojų įsikurs miestuose. Kokie bus ateities miestai ir kaip juos keis pandemija, domisi LRT TELEVIZIJOS reporterė Kaune Jūratė Anilionytė

Ved. Guoda Pečiulytė.