Ryto garsai. Tęsiasi naujosios valdžios derybos dėl postų

Ryto garsai

2020.10.27 06:30

Ryto garsai. Tęsiasi naujosios valdžios derybos dėl postų

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Naujos kadencijos Seime – daugiau moterų, taip pat – vyrų milijonierių. Ne tik apie juos, bet ir apie tai, ko ketina imtis pirmą ir aštuntą kartą išrinkti politikai – domisi Giedrė Trapikaitė.

Visoje Europoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius ir toliau auga. Ispanija nuo praėjusio savaitgalio nacionaliniu mastu įvedė komendanto valandą ir riboja žmonių keliones tarp regionų. Visoje Ispanijoje atvejų skaičius auga dešimtimis tūkstančių per dieną. Kitose šalye – kaimyninėje Lenkijoje ir Belgijoje – esantys žmonės apie padėtį atsiliepia taip pat su nerimu. Apie tai su LRT radijo bendradarbiais kalbėjosi Lukas Kivita.

Politikos aktualijos. Kaip besiburianti naujoji koalicija dalinsis postus?

Trišalė taryba šiandien svarstys darbdavių siūlymą diferencijuoti minimalią algą pagal amžių. Esą jauni žmonės dar neturi nei darbinės, nei gyvenimiškos patirties, tad už tą patį darbą jiems siūloma mokėti mažiau. Profsąjungų ir jaunimo organizacijų atstovai tai vadina diskriminacija. Plačiau šia tema domisi Greta Klimkaitė.

Kokių valdžios sprendimų laukia verslas?.

Rinkimus laimėjusių partijų ir medikų profesionalų požiūris į sveikatos sistemą bei plintančios epidemijos valdymą.

Pasibaigus rinkimams, svarstoma ne tik kokia bus nauja koalicija ar Vyriausybė, bet ir kaip atrodys Seimo narių priesaika. Įprastai 141-nas parlamentaras prisiekia pirmojo posėdžio metu, tačiau neaišku, ar visi Seimo nariai galės tą padaryti – dalis jau dabar izoliacijoje, o blogėjant situacijai, jų gali būti ir daugiau. Kaip atrodys priesaikos ceremonija ir kada ji galėtų įvykti – domisi Mindaugas Laukagalis.

Savaitės komentaras. Autorius - apžvalgininkas Virginijus Savukynas.

Ved. Giedrė Čiužaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.