Pasaulio laikas. Kaip Nigerijos IT bendruomenė išjudino protestus šalyje?

Pasaulio laikas

2020.10.25 12:10

Pasaulio laikas. Kaip Nigerijos IT bendruomenė išjudino protestus šalyje?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Nigerijoje kelias savaitės tęsiasi portestai prieš policijos brutalumą. Nevyriausybinės organizacijos atkreipia dėmesį, kad būtent jauni žmonės dažniausiai ir tampa saugumo pajėgų aukomis. Būtent jaunimas ir ypač Nigerijos IT bendruomenė ir išjudino protestus šalyje.

Lapkričio pradžioje vyksiančių Jungtinių Valstijų prezidento rinkimų baigtį nulems vadinamosios „svyruojančios“ valstijos. Laidoje aiškinamės, kodėl jos svyruoja ir kurią pusę – demokratų ar respublikonų – tikėtina, kad nusvirs šįkart.

Tarptautinė teisė teigia, kad nepripažintos valstybės egzistuoti negali. Tačiau realybėje jos gyvuoja. Viena tokių – Kalnų Karabachas, kur toliau tęsiasi ginkluotas konfliktas. Nepripažintų valstybių problematiką tyrinėjantis teisininkas ir žurnalistas Tomasz Grzywaczewski teigia, kad iki šiol tarptautinė bendruomenė nežino kaip elgtis su tokiais regionas, o kol vyksta konfliktai – kenčia čia gyvenantys žmonės.

Ved. Sigita Vegytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Savaitės užsienio įvykių apžvalga per 25 minutes - apie tai, kas svarbu, įdomu ar negirdėta. Pokalbiai su ekspertais, analizė, vertinimai ir žvilgsnis į svarbias, tačiau nepastebėtas temas.

Kiti laidos epizodai

Pasaulio laikas

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.