Žinios. Plintant koronavirusui, gimdyti turinčios moterys nerimauja, jog į palatą vėl bus neįleidžiami vyrai

Koronaviruso atvejų skaičiai ir toliau auga: per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 474 nauji COVID-19 atvejai. Maždaug trečdalis registruoti Vilniaus apskrityje, daugiau nei pusantro šimto atvejų siejami su protrūkiais.

Plintant koronavirusui, į gimdyklas patenka ir užsikrėtusieji – ne tik gimdyvės, bet ir jų artimieji. Kai kurios gimdyklos prieš įsileisdamos pacientus testuoja, tačiau būna atvejų, kai teigiamas atsakymas paaiškėja tik po gimdymo. Visuomenės sveikatos specialistai sako, kad gydymo įstaigas artimiausiu metu turėtų pasiekti greitieji testai, tuomet rezultato tektų laukti valandą.

Lietuvos užsienio reikalų ministras kartu su Latvijos ir Estijos diplomatijos vadovais, izoliuojasi po kontakto su šią savaitę Baltijos šalyse viešėjusiu koronavirusu užsikrėtusiu Slovėnijos užsienio reikalų ministru.

Koronavirusu užsikrėtė Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda, jam infekcija nustatyta vakar, kai šalyje užfiksuotas ir didžiausias atvejų šuolis nuo protrūkio pradžios. Visoje Lenkijoje nuo šiandien galioja griežtesni ribojimai. Suvaržymus griežtina ir Prancūzija, kurioje užsikrėtusių koronavirusu skaičius perkopė milijoną. Didžiausias atvejų skaičiaus paros prieaugis nustatytas ir JAV.

Šiąnakt Lietuvoje atšaukiamas vasaros laikas – laikrodžių rodykles pasuksime valanda atgal ir grįšime prie žiemos laiko. Europos Komisijos pažadai, jog to daryti nebeteks, kol kas neišsipildo.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau