Laba diena, Lietuva. Urbonaitė apie pandemijos valdymą: valdantieji įvarė save į kampą

Speciali laida. Vaclovui Daunorui atminti – operos karalius, kuris niekada nebuvo „žvaigždė“.

Urbonaitė įvertino II turo politinę kampaniją: valdančiųjų veiksmuose – arba susitaikymas, arba desperacija. Kaip ir įprasta penktadieniais, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – Mykolo Romerio universiteto lektorės, politologės Rimos Urbonaitės komentaras. „Matematika tokia, kad valdančiųjų veiksmuose – arba susitaikymas, arba desperacinė strategija“, – sako ekspertė, pridurdama, jog „valstiečiai“ šiomis dienomis labai mažai kalba apie save. Pandemijos aspektu valdantieji įsivarė save į kampą. Kaip bežiūrėsi, jiems tenka pralaimėtojo pozicija, nes ne laiku, netinkamai ir nepasiruošta, – priduria politologė.

Nacionaliniame vėžio institute atidaryto naujo skyriaus tikslas – krūties vėžį nustatyti per vieną dieną. Šiandien po kelerių metų darbų Nacionaliniame vėžio institute atidaromas Diagnostinės ir intervencinės radiologijos skyrius, kurio tikslas – padėti kuo greičiau ir patogiau diagnozuoti krūties vėžį. Vienas iš šio skyriaus turimų įrenginių – vienintelis toks Baltijos šalyse. Plačiau apie šį įvykį – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“. Mintimis ir informacija siužete dalinasi buvusi onkologinės ligos pacientė Dalia Mikonytė ir Nacionalinio vėžio instituto vadovė Sonata Jarmalaitė.

2020-ieji finansiniams sukčiams – kaip niekada sėkmingi, ekspertai pataria nuolat dvejoti. „2020-ieji finansiniams sukčiams – kaip niekada geri“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ užsienio žiniasklaidą cituoja LRT žurnalistas Mindaugas Aušra. Tam įtakos, net neabejojama, turėjo ir COVID-19 pandemija, žmones padariusi pažeidžiamesniais. Ekspertai, pasak M. Aušros, keistą, netikėtą kontaktą pataria iškart vertinti kaip sukčiavimą. Piktnaudžiaujama ir fikciniu apsaugos priemonių pardavimu. O kaip Lietuvoje? Atsakymai – studijoje.

Paskutinių Trumpo ir Bideno debatų atgarsiai: laimėtojo nėra, tik pralaimėtojas? Amerikiečiai paštu balsuoja jau daugiau nei 100 m., tačiau niekada iki šiol apie tai nekalbėta tiek, kiek per šių metų prezidento rinkimų kampaniją. Balsavimas paštu – išbandymas, kurį kiekviena valstija sprendžia skirtingai. Manoma, kad rinkimų naktis bus sėkmingesnė Donaldui Trumpui, kadangi demokratai kur kas aktyviau balsuoja paštu, o respublikonai sako balsuosiantys rinkimų dieną. Detaliau apie šį sudėtingą procesą ir Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento rinkimus LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pasakoja užsienio naujienų redaktorė Živilė Raškauskaitė.

Populiarėjant pulsoksimetrams, medikė įspėja: prie jų nepratusiems žmonėms gali kilti tik daugiau sumaišties. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ grįžtame į Lietuvą ir prie svarbiausios aktualijos: koronaviruso pandemijos. Šįkart – apie pulsoksimetrus – aparatus, matuojančius deguonies lygį kraujyje. Plačiau apie šį nediduką, nebrangų, bet nūdieną tikrai galintį praversti įrenginį pasakoja Santaros klinikų gydytoja vaikų pulmunologė doc. Sigita Petraitienė. Jos teigimu, pulsoksimetras bene labiausiai reikalingas žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis, o tiems, kurie jais naudotis nemoka, šie įrenginiai gali atnešti daugiau panikos nei naudos.

Pavasarį sustabdyta, šįkart įvyks: prasideda rudeninė „Maisto banko“ akcija. Šiandien prasideda dvi dienas truksianti „Maisto banko“ akcija, per kurią prekybos centruose bus renkami maisto produktai nepasiturintiesiems. Plačiau apie pačią akciją ir sunkumus, su kuriais susiduria šiuo laikotarpiu, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pasakoja reporterė Milda Vilikanskytė ir jos pakalbintas „Maisto banko“ direktorius Simonas Gurevičius.

„Scanoramos“ rengėjai pristatė programą: dalis filmų – kino teatruose, kiti – internete. Iki Europos šalių kino forumo „Scanorama“ likus mažiau nei dviem savaitėms, rengėjai pristatė jo programą. Planuojama, kad festivalis prasidės lapkričio 4 d. Vilniuje ir nuo lapkričio 5 d. vyks ir Kaune, Klaipėdoje bei Šiauliuose. Šių metų naujovė – galimybė žiūrovams dalį programos filmų išvysti ir virtualioje „Scanoramos“ kino platformoje. Programoje – per 100 rinktinių filmų iš Europos kino festivalių. Plačiau apie sinefilus džiuginantį renginį LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pasakoja dr. Gražina Arlickaitė.

Užkalnis sukritikavo su žiūrovais surengtas „Žalgirio“ varžybas: „čia kaip pre-party prieš Vėlines“. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – metas socialinių tinklų apžvalgai. Šįkart ji – su Audra Avižiūte. Jos akiratyje: reakcijos į pandemijos akivaizdoje pilnoje arenoje surengtas Kauno „Žalgirio“ rungtynes, paskutinių kandidatų į Jungtinių Amerikos Valstijų postą debatų refleksijos, taip pat ir Lenkijoje kilę protestai dėl sugriežtintos abortų tvarkos.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau