Ryto garsai. Kur ir kaip rudens atostogas leis moksleiviai?

Ryto garsai

2020.10.23 06:30

Ryto garsai. Kur ir kaip rudens atostogas leis moksleiviai?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Nuo pirmadienio - atostogos moksleiviams. Kokios bus jų atostogas, kaip ir kuo jie bus užimti, kaip saugoma jų sveikata. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas bei Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininkas Egidijus Milešinas.

Anos Daukševič pranešimai iš Kalnų Karabacho.

Šiandien po pertraukos vyks jau tradicija tapusi „Maisto banko“ akcija. 50 miestų gyventojai parduotuvėse bus kviečiami padėti nepritekliuje gyvenantiems žmonėms jiems skiriant paramą maisto produktais. Nevyriausybinės organizacijos atstovė teigia, kad laukiama aktyvaus gyventojų įsitraukimo, kadangi sudėtinga situacija dėl COVID–19 plitimo skaudžiausiai veikia skurstančius asmenis.

Maisto banko Direktorius Simonas Gurevičius.

Beveik pusė milijono žmonių Lietuvoje jau netrukus vėl grįš prie karantino. Verslininkai sako, kad keliolikoje savivaldybių paskelbti apribojimai – tik dar labiau pagilina nežinią, o kai kuriuos verslus privers užsidaryti. Kokią paramą galės gauti dėl ribojimų nukentėjusios įmonės – aiškinasi kolega Mindaugas Laukagalis.

Mindaugas Laukagalis taip pat domisi Lietuvos vežėjų skundais apie spaudimą iš Vakarų Europos šalių. Įmonės pasakoja apie atvejus, kai nesutinkama duoti krovinio, jei vairuotojas nekalba vokiškai ar prancūziškai, arba nėra Europos Sąjungos pilietis. Daugiau – reportaže.

Savaitės įvykių apžvalga. Mykolo Romerio universiteto politologė Rima Urbonaitė ir Verslo žinių“ politikos ir aktualijų apžvalgininkas Stasys Gudavičius.

Jau lapkričio 3iąją amerikiečiai balsuos prezidento rinkimuose. Koronaviruso protrūkis pakoregavo rinkimų procedūras – itin daug žmonių bandydami išvengti susibūrimų apylinkėse, balsuoja paštu. Šis procesas ne naujas – Jungtinėse Valstijose paštu balsuojama jau daugiau nei šimtą metų, tačiau dar niekada apie tai nekalbėta tiek, kiek prieš šiuos rinkimus. Tikėtina, kad padidėjus balsuojančiųjų paštu srautui, užtruks balsų skaičiavimas, todėl galutinių rezultatų po prezidento rinkimų nakties teks laukti dar kelias dienas. Pasakoja Živilė Raškauskatė. Lapkričio trečią - ketvirtą dienomis visas pasaulis susėdęs prie ekranų stebės, kaip Jungtinių Valstijų žemėlapis dažosi raudona ir mėlyna spalvomis, o demokratų ir respublikonų kandidatai rinkdami rinkikų kolegijos balsus ir artėja prie lemtingo rezultato. Kai kurias specifines valstijas siūlytume stebėti itin atidžiai, nes būtent jos, o ne kurios nors kitos, lems rinkimų baigtį. Stebėtojai savo komentaruose jas dažniausiai vadina „svyruojančiomis“, tad šįkart aiškinamės - kodėl svyruoja ir kurią pusę - mėlyną ar raudoną - nusvirs šįkart?

Plačiau apie tai - Lukas Kivita.

8.42 Savaitės komentaras 10 23. Autorė - Vilniaus politikos analizės instituto direktorė, apžvalgininkė Virginija Būdienė.

Ved. Giedrė Čiužaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.