Ryto allegro. Kas laukia pusiau nugriautos Art Deco stiliaus vilos Perkūno alėjoje Kaune?

Ryto allegro

2020.10.23 07:05

Ryto allegro. Kas laukia pusiau nugriautos Art Deco stiliaus vilos Perkūno alėjoje Kaune?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros leidinių „Literatūra ir menas“ bei „Šiaurės Atėnai“ naujausių numerių apžvalga.

Pokalbis su režisieriumi iš Talino Filipp Los, Lietuvos rusų dramos teatre pastačiusiu vienos dalies tragikomediją „Utopija“.

Inga Mitunevičiūtė apžvelgia ispanų autoriaus Antonio Iturbe romaną „Mažiausia pasaulio biblioteka“, atskleidžiantį Aušvico bibliotekininkės istoriją, ir australų filosofo Peterio Singerio knygą „Gyvūnų išlaisvinimas“.

Kaune atidengtas monumentas Pasaulio tautų teisuoliui Čiunei Sugiharai. Skulptorius Martynas Gaubas pasakoja, kad daugiau nei dvejus metus trukęs darbas pareikalavo naujų įgūdžių ir kolegų patarimų, o šiuo metu dar rūpinasi skulptūros kopija – Kauno dovana Gifu miestui Japonijoje. Su autoriumi pabendravo Kotryna Lingienė.

Architekto Aleksandro Gordevičiaus tarpukariu projektuotas namas Kauno Žaliakalnyje pradėtas griauti praėjusią savaitę. Darbus stabdė tris kartus gyventojų kviesti paveldosaugininkai, statybos inspektoriai, aplinkosauginkai. Kaip apsaugoti svarbius istorinius pastatus ir kas laukia pusiau nugriautos Art Deco stiliaus vilos Perkūno alėjoje?

Vilniuje šiuo metu vyksta net keli užsienio serialų filmavimai, ir tai – jau įprastinė situacija. Kodėl Lietuva patraukli kino kūrėjams?

Leipcige prasideda tikra „Grassi“ dizaino mugė ir Lietuva joje yra garbės viešnia. Koks Lietuvos prisistatymas ir kokį Lietuvos dizainą regi užsieniečiai?

Ved. Austėja Kuskienė

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.