Pakeliui su klasika. LRT KLASIKA pradeda naują sezoną – kokios naujovės?

Pakeliui su klasika

2020.10.22 16:05

Pakeliui su klasika. LRT KLASIKA pradeda naują sezoną – kokios naujovės?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Grįžusi į įprasta ritmą, laida „Pakeliui su Klasika“ kviečia dar atidžiau klausytis mūsų radijo stoties, kurioje – ir atnaujintos, ir visiškai naujos laidos. Tarp jų – „Tarp praeities ir ateities“ su Simu Čelutka, Jolantos Kryževičienės – „Laikas kultūrai“ ir jau pradėjusi ekspedicijas po šiuolaikinę lietuvių muziką „Garso ekspedicija“, kurios autorė Rasa Murauskaitė. Apie visas naujienas – trumpai, bet išsamiai.

Prasideda aktualios muzikos festivalis „Gaida 2020“. Pernai pelnęs Europos festivalių laureato vardą, šiemet didžiausias Lietuvoje šiuolaikinės muzikos renginys taip pat siūlo išskirtinę programą, kurioje – ne tik platus spektras intriguojančių koncertų, bet ir filmo premjera.

Dar vienas žvilgsnis į naująją muziką su laidos „Modus“ kūrėjais Mindaugu Urbaičiu ir Šarūnu Naku. Šį kartą nepamirštas ir Ludwigo van Beethoveno 250-imt.

„Kiekvienas daiktas turi savo istoriją“ – sako menotyrininkas Saulius Pilinkus. Jo biografija, prasidėjusi nuo dailės mokslų M. K. Čiurlionio menų mokykloje, labai spalvinga, tačiau kryptinga. Daugybę daiktų sukaupęs, buvęs Vilniaus rotušės ceremonmeisteris, vėliau – kultūros atašė Izraelyje, dabar – LRT TELEVIZIJOS laidos „Daiktų istorijos“ vedėjas sako, jog gyvena taip, kaip nori ir siekia ne sidabro ar bronzos, o pagrindinio – aukso medalio. Apie gyvenimo netikėtumus, aistrą daiktams ir jų diktuojamas istorijas su Sauliumi Pilinkumi kalbame rubrikoje „Be kaukių“.

Ved. Rasa Murauskaitė ir Gabija Narušytė

logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.00 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.