Laba diena, Lietuva. Ališauskienė: popiežiaus žodžiai – žinia ir valstybėms, ir tikintiems LGBT nariams

Vakar pasaulį apskriejo žinia, jog dokumentiniame filme popiežius Pranciškus pritarė tos pačios lyties asmenų civilinėms sąjungoms: vienus tai šokiravo, kiti ją sutiko su džiaugsmu. Apie popiežiaus pasakytus žodžius – pokalbis su VDU profesore dr. Milda Ališauskiene. Ji teigia, jog šis pasisakymas pirmiausia yra paties popiežiaus nuomonė, nerodanti esminių pokyčių Katalikų Bažnyčios mokyme – tai komunikacinė žinutė, tęsianti nuosekliai išreiškiamą palaikymą atstumtiesiems. Nuotoliniu būdu apie savo patirtį kalba savo orientacijos neslepianti ir Katalikų bažnyčios gyvenime dalyvaujanti Ausma Sakalauskaitė.

Aljanso gynybos ministrai šiandien tariasi, kaip stiprinti NATO batalionus Baltijos šalyse, vadinamąjį sustiprintą priešakinį buvimą. Svarbiausios NATO sąjungininkės ambasadorė davė interviu LRT ir patikino, kad Amerika lieka ištikima Europos gynybai ir siekia stiprinti buvimą Baltijos šalyse. Kay Bailey Kutchinson pareiškė, kad dėl Aleksejaus Navalno nunuodijimo kalta Rusija, nors ją paskyręs Donaldas Trumpas pabrėžtinai vengė kaltinimų Maskvai. Ambasadorė minėjo ir atsargų optimizmą, kad pavyks bent metams pratęsti paskutinę dar galiojančią sutartį, kuri riboja Amerikos ir Rusijos strateginių branduolinių raketų skaičių.

Siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui, Vyriausybės nurodymu jau nuo kito pirmadienio visoje šalyje turės būti registruojami visi barų, restoranų ar naktinių klubų lankytojai. Kokiu būdu tai bus daroma – kol kas neaišku, tačiau ši naujiena užminė teisinių klausimų. Ar infekcijos plitimą turintis stabdyti sprendimas nesikerta su asmens duomenų apsauga?

Prancūzija praėjusį penktadienį susidūrė su dar vienu teroristiniu išpuoliu – netoli Paryžiaus buvo nužudytas istorijos geografijos mokytojas, kuris savo mokiniams, kalbėdamas apie žodžio laisvę, parodė pranašo Mahometo karikatūras. Vakar įvyko šio mokytojo valstybinės laidotuvės, kuriose dalyvavo ir pasisakė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas. Dar vieną Prancūzijos susidūrimą su žodžio ir tikėjimo laisve aptariame su VU TSPMI direktore Margarita Šešelgyte.

Vilniuje šiandien prasideda meno galerijų savaitgalis – lankytojus priims 36 parodų erdvės, bus rengiamos ekskursijos, diskusijos. Pirma visko apžiūrėti suskubo žurnalistė Dovilė Lisauskaitė – jos reportažas iš vienos iš galerijų ir pokalbis su Tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos pirmininke Danute Gambickaite.

Ar kada nors rašėte dienoraštį? O ar leidote jį pavartyti svetimiems žmonėms? Iliustruotoja, grafikos dizainerė ir edukologė Birutė Bikelytė prieš keletą metų į mažas knygeles ėmė užrašinėti kasdienes mintis ir nutikimus, kurie vėliau virto šmaikščiomis iliustracijomis. Pastebėjusi, kad aplinkiniai su jomis tapatinasi, kūrėja pradėjo jas kelti į internetą. Kviečiame pasižiūrėti.

Metas artimiausių dienų ir naktų orų apžvalgai. Studijoje – Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė.

Socialinių tinklų apžvalgos su Karolina Panto centre – COVID-19 aktualijos po dar vieno atvejų šuolio.