Ryto allegro. Vilniaus galerijų savaitgalis: sostinės meno pasaulio segmentai ir skirtingos jų misijos

Ryto allegro

2020.10.22 07:05

Ryto allegro. Vilniaus galerijų savaitgalis: sostinės meno pasaulio segmentai ir skirtingos jų misijos

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Savaitraščio „7 meno dienos” apžvalga.

Klaipėdos etnokultūros centre veikia Prano Dužinsko medžio drožinių paroda. Iš liepos, beržo, drebulės, uosio ar ąžuolo patyrusiose meistro rankose gimsta staliniai ar sieniniai laikrodžiai, dekoratyvinės vazos, lėkštės, kaukės, žvakidės, siužetiniai bareljefai, gaminami ir dekoruojami baldai. Domisi Česlovas Burba.

„Metų knygos rinkimuose” poezijos knygų kategorijoje dalyvauja Aido Marčėno „Ir: 123 eilėraščiai“. Pokalbis su autoriumi.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

Prasideda 5-asis Vilniaus galerijų savaitgalis. Panašaus formato renginiai vyksta didžiuosiuose Europos miestuose, o kaip savo koncepciją per 5-erius metus išsigrynino Vilnius? Kokias institucijas – sostinės meno lauko segmentus – įtraukia į savo programą bei kaip atskleidžia skirtingas jų misijas? Pokalbis su Vilniaus galerijų savaitgalio kuratore, menotyrininke Dovile Tumpyte, privačios galerijos (AV17) vadove Kristina Mizgiryte ir projektų erdvės „Montos Tattoo“ viena iš įkūrėjų Gerda Paliušyte.

Režisierius Antanas Obcarskas ir dramaturgas Laurynas Adomaitis pristato Lietuvos nacionalinio dramos teatro premjerą – spektaklį „Alisa“, kurioje imasi kolektyvinės traumos temos. Domisi Inesa Rinkevičiūtė.

LRT KLASIKA pradeda naują sezoną. Pokalbis su LRT KLASIKOS vadovu Julijumi Grickevičiumi ir vyresniąja muzikos redaktore, naujos laidos „Garso ekspedicija“ autore Rasa Murauskaite.

Ved. Indrė Kaminckaitė

Trumpas:

Ryto allegro. Vilniaus galerijų savaitgalis. Antanas Obcarskas pristato spektaklį apie kolektyvinę traumą „Alisa“. „Metų knygos rinkimai“ – Aido Marčėno „Ir: 123 eilėraščiai“. Prano Dužinsko drožinių paroda Klaipėdoje. LRT KLASIKA pradeda naują sezoną. Ved. Indrė Kaminckaitė

Ryto allegro

Kiti laidos įrašai

Daugiau