Žinios. Čekija seka Airijos pavyzdžiu ir griežtina karantiną

Daugėjant užskrėtusiųjų koronavirusu, Vyriausybė Lietuvą suskirstė į tris zonas: raudonąją, geltonąją ir žaliąją. Nuo pirmadienio į raudonąją zoną patekusiose 12 savivaldybių dviem savaitėms įvedamas karantinas, o Raseinių rajone karantinas dviem savaitėms pratęstas. Šalyje įvedama ir kitų apribojimų: iki vidurnakčio trumpinamas barų, restoranų, naktinių klubų laikas, o lankytojai turės būti registruojami.

Daugėjant sunkiai sergančių koronavirusu, mažėja šiems ligoniams skirtų lovų gydymo įstaigose. Kai kuriose ligoninėse užimta beveik 70 procentų lovų – tai riba, kai reikės įrengti daugiau lovų kitose vietose. Ligoninių vadovai jau mobilizuoja daugiau darbuotojų ir prašo žmonių saugotis, kitaip gali trūkti pajėgumų. Sveikatos apsaugos ministras sako, kad lovų daugės, bet dėl to mažės planinių paslaugų.

Moksleivių atostogos, kurios prasideda pirmadienį truks savaitę, paskui dar savaitę jie mokysis nuotoliniu būdu. Jeigu situacija po dviejų savaičių mokyklose nepagerėtų, būtų svarstoma nuotolinį ugdymą pratęsti. Aukštosioms mokykloms taip pat rekomenduojama pereiti prie nuotolinio būdo.

Rinkėjai išankstiniame balsavime dvigubai aktyvesni nei per pirmąjį Seimo rinkimų turą. Per pirmas dvi išankstinio balsavimo dienas savo valią jau pareiškė beveik 70 tūkst. arba daugiau nei 3 proc. visų rinkėjų. Balsuoti iš anksto dar galima šiandien ir rytoj nuo 7 iki 20 val. Besiizoliuojantys žmonės tai padaryti gali specialiai įrengtuose mobiliuosiuose punktuose Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Raseiniuose. Izoliacijos vietą dėl balsavimo leidžiama palikti trims valandoms. Seimo rinkimų antrasis turas – sekmadienį. Balsavimas prasidėjo ir ligoninėse bei socialinės globos įstaigose.

Čekijoje nepavykstant sustabdyti koronaviruso plitimo, šalyje griežtinamas karantinas. Nuo rytojaus iki lapkričio 3-iosios šalyje veiks tik maisto prekių parduotuvės ir vaistinės. Nedirbs paslaugas teikiančios įmonės. Bus ribojamas ir žmonių judėjimas. Iš namų čekai galės išeiti tik į darbą, apsipirkti bei pas gydytojus. COVID-19 atvejų skaičius Čekijoje didėja greičiausiai Europoje.

Demokratų kandidato į prezidentus Joe Bideno komanda pristatė buvusio viceprezidento viziją dėl Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ir Baltijos šalių santykių. Apraše teigiama, kad jei J. Bidenas taps prezidentu, jis tęs Europos atgrasymo iniciatyvą, finansuojančią JAV ir NATO karių dislokavimą Baltijos šalyse. J. Bidenas taip pat žada priešintis dujotiekio „Nord Stream 2“ užbaigimui. Strategijos apraše teigiama, kad šis dujotiekis padidins Europos priklausomybę nuo Rusijos dujų ir leis Maskvai šantažuoti Europą. Rusiją ir Vokietiją sujungsiančiam dujotiekiui priešinasi ir Donaldas Trumpas – grasina išplėsti jau egzistuojančias sankcijas.

Dienraštis „The New York Times” skelbia, kad prezidentas Donaldas Trumpas, ne kartą kritikavęs Jungtinių valstijų įmones, dirbančias Kinijoje, pats daug metų turėjo verslo interesų šioje šalyje ir iki šiol Kinijoje turi banko sąskaitą. Trumpas ne kartą kritikavo savo varžovą prezidento rinkimuose Joe Bideną dėl silpnos pozicijos Pekino atžvilgiu, tačiau Trumpo mokesčių deklaracijos rodo, kad per 2013 – 2015 Trumpo įmonė Kinijoje sumokėjo 158 tūkstančius eurų mokesčių.

Policijos pareigūnai ir gyvūnų globėjai Klaipėdos rajone iškart sureagavo į pranešimą apie miške aptiktą krovininį automobilį su dviem dešimtimis šunų. Pasak skambinusio žmogaus, šunys atrodo sulysę. Atvažiavusiems pareigūnams anglų seterių savininkas aiškino, kad Lietuvoje įvairaus amžiaus veisliniai šunys mokomi medžioti.

Dėl koronaviruso atvejų „Regitroje“ Vilniuje nukeliama dalis vairavimo egzaminų. Siekiant užtikrinti paslaugų teikimą, Vilniaus filiale Lentvario gatvėje ilginamas darbo laikas – praktikos egzaminų paslaugos teikiamos valanda ilgiau. „Regitros“ duomenimis, koronavirusas iš viso patvirtintas dešimčiai įmonės darbuotojų. Sostinėje visi susirgusieji – egzaminuotojai.

Sportas. Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau