Ryto garsai. Kaip kasdienį gyvenimą pakeis savivaldybių skirstymas pagal sergamumą?

Ryto garsai

2020.10.21 06:30

Ryto garsai. Kaip kasdienį gyvenimą pakeis savivaldybių skirstymas pagal sergamumą?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Vilniečiams pradėtos dalyti kalio jodido tabletės. Sostinėje registruoti gyventojai nemokamai jų gali gauti penkiose vaistinių tinkluose. Tačiau vaistininkai teigia, kad dėl esveikatos sistemos sutrikimo 20 tūkstančių gyventojų dar neturi elektroninio recepto.

Vyriausybė pranešė, kad dėl koronaviruso plitimo jau trečiadienį visos Lietuvos savivaldybės bus suskirstytos į tris – raudonąją, geltonąją ir žaliąją – grupes, pagal kurias joms centrinė valdžia pateiks nurodymus bei rekomendacijas, kaip kovoti su COVID-19 ligos plitimu. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Kokia situacija Kalnų Karabache? Praneša ten esanti Ana Daukševič.

Lietuvoje ir visame pasaulyje vėl pradėjus smarkiai augti COVID-19 užsikrėtimų skaičiui, šalys ieško sprendimų, kaip apsieiti be griežtų suvaržymų. Viena iš priemonių galėtų tapti išmaniojo telefono programėlė, įspėjanti apie turėtą artimą kontaktą su sergančiuoju. Lietuvišką programėlę kuria įmonė "Dizaino kryptis".

Pokalbis su didžiųjų prekybos centrų atstovais apie tai, kaip keičiasi pirkėjų įpročiai. Kalbama apie mažesnių parduotuvių populiarumą.

Lietuvos statybininkų asociacija pastebi, kad atvejai, kai viešųjų pirkimų konkursą laimi užsienio bendrovė, nepajėgi įvykti savo įsipareigojimų, kartojasi nuolat. Tarp tokių pavyzdžių – Gedimino kalno rekonstrukcija, Kauno stadionas. Problemų priežastis – spragos viešųjų pirkimų teisės aktuose: mažiausios kainos kriterijus, standartizuotų sutarčių nebuvimas ir neįvertinimas ar įmonė apskritai yra pajėgi atlikti darbus. Kodėl tai tęsiasi ir toliau?

Seimas priėmė Vietos savivaldos įstatymo pataisas, kuriomis nusprendė, kad seniūnijos privalės būti steigiamos kiekvienoje savivaldybėje. Tokiu būdu parlamentas panaikino šiuo metu galiojančią galimybę savivaldybių taryboms nesteigti seniūnijų savivaldybės teritorijoje.

Savaitės komentaras. 10 21 Autorė – apžvalgininkė, LRT Tyrimų skyriaus vadovė Indrė Makaraitytė.

Ved. Darius Matas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.