Ryto allegro. Prasideda 30-asis aktualiosios muzikos festivalis „Gaida“

Ryto allegro

2020.10.21 07:05

Ryto allegro. Prasideda 30-asis aktualiosios muzikos festivalis „Gaida“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Naujausių kultūros publikacijų apžvalga.

Menotyrininkai ji vadino Sutinu, iš kurio reikia atimti misticizmą, kančią, vienatvę ir pridėti gyvenimo džiaugsmą ir socialumą. Toks yra Neemija Arbit Blatas. Jolantos Kryževičienės pasakojimas.

Su rubrika „Kalbos rytas” – apie darbe vartojamą lietuvių kalbą ir į ją įterpiamas rusiškas ir angliškas frazes, vyrų ir moterų kalbos skirtumus. Linos Smolskienės pokalbis su Vilniaus universiteto Užsienio kalbų katedros lektore Dalia Pinkevičiene.

Ievos Buinevičiūtės pasakojimas apie muziką iš filmo „Jaunystė“.

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto bibliotekos Meno skyriuje jau beveik metus vyksta vitražų, esančių Klaipėdos miesto ir apskrities visuomeniniuose ir kulto pastatuose skaitmeninimo darbai. Nufotografuota ir į skaitmeninį katalogą jau perkelta beveik 50 meno kūrinių.

Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“ festivalyje „Gaida“ pristatys kompozitoriaus Dominyko Digimo ir kino menininko Kristijono Dirsės muzikinį filmą „Why Does This Appear?“ su gyvu muzikos atlikimu. Pasakojimas apie filmą.

Prasideda jubiliejinis, 30-asis aktualiosios muzikos festivalis „Gaida“. Pokalbis su festivalio vadovu Remigijumi Merkeliu.

Lietuvos etnokosmologijos muziejus ir Vilniaus miesto teatras „Meno ir mokslo laboratorija“ kviečia į kelionę po žvaigždynus atmosferiniame dangaus stebėjime „Ženklai“. Po giedru naktiniu dangumi įvyksiantis nemokamas garsinis spektaklis kvies susipažinti su dangaus samprata baltų tradicijose. Daugiau pasakoja „Ženklų“ kūrėjai Paulius Markevičius ir Birutė Kapustinskaitė.

Ved. Austėja Kuskienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau