Žinios. Išankstiniame balsavime jau balsavo beveik 66 tūkst. rinkėjų

Vyriausybė šiandien spręs, kokių naujų priemonių imtis dėl nemažėjančių koronaviruso atvejų skaičių. Ministrų kabinetas planuoja suskirstyti savivaldybes į raudonąją, geltonąją ir žaliąją grupes, ir kiekvienai pateikti išsamias rekomendacijas, kaip kovoti su viruso plitimu. Taip pat pirmadienį prasidėsiančias moksleivių rudens atostogas planuojama nuo savaitės ilginti iki dviejų. Sveikatos apsaugos ministras sako, kad pirmadienį, pasibaigus Seimo rinkimams, karantinas įvestas nebus.

Tęsiasi išankstinis balsavimas Seimo rinkimų II-ajame ture. Balsuoti iš anksto dar galima šiandien ir rytoj nuo 7 iki 20 valandos. Saviizoliacijoje esantys žmonės tai padaryti gali specialiai įrengtuose mobiliuosiuose punktuose Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Raseiniuose. Izoliaciją dėl balsavimo leidžiama palikti 3 valandoms. Per dvi išankstinio balsavimo dienas balsavo beveik 66 tūkst. rinkėjų. Seimo rinkimų II-asis turas – sekmadienį.

Airija nuo šiandienos 1,5 mėnesio įveda griežtą karantiną. Kol kas tai vienintelė Europos Sąjungos narė, grąžinusi pavasarį taikytas priemones, kovojant su koronaviruso plitimu.

Prancūzija šiandien atsisveikins su brutualiai nužudytu istorijos mokytoju. Šalies prezidentas Emmanuelis Macronas separatizmu vadina radikalųjį islamą ir žada stiprinti kovą su juo bei neapykanta internete. Pusmečiui uždaroma ir Paryžiaus priemiestyje esanti mečetė, kurios socialinių tinklų paskyroje pasidalyta įrašu, raginančiu susidoroti su mokytoju, per pamoką parodžiusiu pranašo Mahometo karikatūras.

Nigerijoje, Lagoso mieste, kariuomenė šūviais išvaikė antivyriausybinį protestą. Šaudynės įvyko šalyje tęsiantis protestams dėl policijos smurto. Britų transliuotojo BBC kalbinti liudininkai teigia matę apie 20 žuvusiųjų, dar dešimtys žmonių esą sužeista.

Orai.

Ved. Simona Vasiliauskaitė.