Labas rytas, Lietuva I d. Kalio jodido tablečių dalyba: ką vertėtų apie jas žinoti?

Iš LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijos sveikinasi Ignas Andriukevičius, Simona Vasiliauskaitė ir Modestas Naudžius.

O dabar kviečiame susipažinti su keramike Agne Stackevičiūte, kurios dirbtuvėse gimsta smulkūs ir kaip pati sako – netobuli papuošalai. Kartą išbandžiusi keramiką daugiau negalėjo sustoti, o dabar šis pomėgis pamažu užkariauja visą menininkės laisvą laiką. Užsukime į jos dirbtuves.

Stop kadras. Peru kalnuose su dronu aptiktas piešinys, vaizduojantis katę.

Tikrai ne vienas mėgstame skaitydami knygas skirtukams naudoti po ranka pasitaikiusius daiktus. Būkite apdairūs! Po kelių šimtmečių juos knygose gali rasti restauratoriai. Keliaujame į Vilniaus Universiteto biblioteką, kur susipažinsime su tokį darbą dirbančiais ekspertais.

Metas apžvelgti knygas ir tą darome su literatūros kritike Jūrate Čerškute.

Vilniečiams pradėtos dalyti kalio jodido tabletės. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje vieši Vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė.

Pirmą kartą pasaulinė obuolių diena buvo paminėta Londone 1990 metais, rengiant didžiulę šventę, skirtą populiarinti produktus iš obuolių. Manoma, kad obuoliai kilo iš Centrinės Azijos. Archeologų teigimu, juos žmonės valgė nuo 6500 m. prieš Kristų. Europoje ir Azijoje obuoliai auginami jau tūkstančius metų, į Šiaurės Ameriką jie buvo atgabenti kolonistų tik XVII amžiuje. Pasaulyje yra daugiau negu 7500 obuolių veislių. Maždaug ketvirtadalį obuolio sudaro oras, todėl jis neskęsta vandenyje.

Ved. Ignas Andriukevičius.