Laba diena, Lietuva. Ilgesnių atostogų dilemos: kokias kryptis siūlo kelionių organizatoriai ir ar saugu atostogauti?

Novagrockienė apie Tomaševskio retoriką: tai – desperatiškas bandymas atkreipti dėmesį

Antradienis ir metas profesorės Jūratės Novagrockienės komentarui. Šiandien kalbamės apie valstybės biudžeto aktualijas. Anot profesorės, dabartiniai valdantieji biuždeto projektą naudoja kaip priemonę nupirkti rinkėjų balsus, kai tuo tarpu biudžeto paskirtis yra užtikrinti valstybės makroekonomikos funkcionavimą. Ji siūlo rinkimus kelti į pavasarį. Taip pat ji pastebi, kad dabar susiklosčiusi situacija yra tarytum dovana nukritusi į valdžios rankas. Kita aptariama aktualija – antrasis rinkimų turas ir Arūno Valinsko pasisakymas apie Valdemarą Tomaševskį. Novagrockienė teigia, nors ir būta smagios laidos, tačiau tai – labai neatsakingas žingsnis iš Valinsko pusės. Tomaševskio retoriką dėl pralaimėjimo ji vadina desperacija ir bandymu atkreipti į save dėmesį.

Kalio jodidas vilniečiams – jau vaistinėse, bet gauti tabletes pasiseks dar ne visiems

Vilniečiams vaistinėse pradedamos dalyti kalio jodido tabletės, kurios turėtų apsaugoti skydliaukę radiacinės nelaimės Baltarusjos atominėje atveju. Nemokamas tabletes galima atsiimti didžiųjų tinklų vaistinėse, svarbu turėti asmens dokumentą. Pasak Vilniaus savivaldybės, iš viso išrašyta daugiau nei 600 tūkst. elektorininių receptų. Tabletės bus dalijamos mėnesį, todėl, vengiant eilių, gyventojai raginami neskubėti jų atsiimti pirmosiomis dienomis. Savivaldybė pripažįsta, kad dar mažiausiai keliems tūkstančiams vilniečių receptai dėl techninių kliūčių neišrašyti, todėl prieš vykstant į vaistinę, raginama informaciją pasitikrinti e-sveiktos puslapyje.

Džiaugsmas moksleiviams: svarstoma rudens atostogas prailginti iki dviejų savaičių

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad atsižvelgiant į koronaviruso situaciją ir jo plitimą mokyklose, tikriausiai bus teikiamas siūlymas pirmadienį prasidėsiančias moksleivių savaitės rudens atostogas ilginti iki dviejų savaičių. Pasak Premjero, jeigu bus laikomasi visų ribojimų, tikėtina, kad pandemijos situacija stabilizuosis. Šilutėje toks sprendimas jau priimtas. Kaip tai gali paveikti epidemiologinę situaciją domėjosi Ugnė Korsakovaitė.

JAV prezidento rinkimai: Joe Bideno situacija geresnė nei Hillary Clinton prieš ketverius metus

Liko lygiai dvi savaitės iki svarbiausio Amerikoje įvykio – prezidento rinkimų. LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje lankosi užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius, kuris paaiškina JAV rinkimų sistemą.

Senųjų amatų magija – menininko rankose medžiai virsta kryžiais, angelais ir šventaisiais

Kauno rajone gyvenančio medžio drožėjo Adolfo Teresiaus rankose liepos ir ąžuolai virsta kryžiais, o mažesnės medžio šakos – angelais ir šventaisiais. Tradicinį amatą puoselėjantis menininkas sako, kad religinės skulptūros populiarumo nepraranda. Kryžiai vis dar statomi sodybose, o namus saugantys angelai – populiari asmeninių švenčių dovana. Nors 2020 paskelbus tautodailės metais keliamas siekis išsaugoti tradicijų tęstinumą, menininkas sako pameistrių daug neturintis, esą atėję dažnai nusivilia sudėtingu darbu.

Airijoje gyvenanti lietuvė apie šalyje įvedamą karantiną: tai skamba kaip gražus planas išgelbėti Kalėdas

Airija, kurioje sergamumas COVID-19 dar nėra didžiausias ES, nusprendė nuo šios nakties grąžinti karantiną. Tai – pirmoji ES šalis priėmusi tokį sprendimą. Kalbamės su Airijoje gyvenančia lietuve Donata Simonaitiene, kuri papasakoja, kaip pasikeis šalies gyventojų kasdienybė. Kaip teigia lietuvė, Airija pereina į 5 lygį, žmonės nuo savo namų negalės nutolti daugiau kaip 5 km, gali būti skirtos baudos už taisyklių nesilaikymą.

Kelionių kryptys COVID-19 akivaizdoje: tuščias paplūdimys Graikijos salose ar gimtinės kurortai?

Moksleivių rudens atostogos visada būdavo metas, kada šeimos dairydavosi, kur galėtų iškeliauti. Kokia šiuo metu pasiūla ir kokia paklausa? Ar pandemijos akivaizdoje dar yra galimybių išvykti už šalies ribų? LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje lankosi Turizmo asociacijos vadovė Milda Plepytė-Rainienė, kuri pristato, kokias kryptis siūlo kelionių organizatoriai. Tiesiogiai iš Graikijos kalbamės ir su Karoliu Žukausku, kuris teigia, kad didesnė rizika užsikrėsti COVID-19 yra sėdint namuose Vilniuje negu tuščiame Graikijos paplūdimyje.

Gyvybės pratęsimo darbai: Klaipėdos simbolis „Meridianas“ išplukdytas remontui

Uostamiesčio simbolis – burlaivis „Meridianas“ maždaug dvi savaites Danės krantinės nepuoš: laivas išplukdytas remontui. Per keletą valandų burlaivis pasiekė doką, tačiau kelionė kėlė įtampą ir žiūrovams, ir kapitonui. „Meridianu“ plaukė ir Jovita Gaižauskaitė.

Šiauliečiai siekia rekordo: tarptautinės virėjų dienos proga – įspūdingo dydžio piramidė iš puodų

Šiandien minima Tarptautinė virėjų diena. Ta proga šiauliečiai nusprendė siekti neįprasto rekordo. Iš kelių šimtų tuščių puodų pastatė piramidę. Kaip jiems sekėsi siekti tokio rekordo, pasakoja Aina Mizgirdė.

Į rinkimus – šokio ritmu. Socialiniuose tinkluose plinta Donaldo Trumpo judesiai pagal „YMCA“

Metas socialinių tinklų apžvalgai, šį kartą ji – su Audra Avižiūte. Apžvelgiame ką interneto vartotojai kalba apie biudžeto projektą, prasidėjusį šildymo sezoną, II-ąjį Seimo rinkimų turą bei Donaldo Trumpo šokį.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau