Panorama. Skvernelis ragina pristabdyti visuomeninį gyvenimą, savivaldybes skirstys pagal sergamumą

Prasidėjo išankstinis balsavimas – priešingai nei pirmame ture, rinkėjų eilės kol kas nesidriekia. Prasidėjus išankstiniam balsavimui antrame rinkimų ture balsavo keli tūkstančiai rinkėjų – eilės prie balsadėžių nesirikiuoja. Daug rinkėjų nėra ir specialiai besiizoliuojantiems įrengtuose balsavimo punktuose. Per pirmą turą namuose pavyko balsuoti ne visiems norėjusiems – „Baltosios pirštinės“ nuogąstauja, kad problemų gali kilti ir dabar.

Koronavirusui toliau plintant, premjeras ragina pristabdyti visuomeninį gyvenimą. Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 205 nauji koronaviruso atvejai. Daugiausiai naujų užsikrėtimų – 70 – fiksuota Vilniaus apskrityje. Sostinės savivaldybė inicijavo susitarimą su barais, naktiniais ir sporto klubais dėl griežtesnių saugumo priemonių, tačiau ir tai gali neapsaugoti verslo nuo užsidarymo. Premjeras Saulius Skvernelis šiandien paragino pristabdyti visuomeninį gyvenimą, o artimiausiomis dienomis savivaldybes planuojama skirstyti į tris lygius pagal sergamumą COVID-19.

Medikai suka galvas ne tik dėl COVID-19 – dalyje gydymo įstaigų trūksta vakcinų nuo gripo. Kai kuriose gydymo įstaigose nebėra vakcinos nuo sezoninio gripo. Dalis poliklinikų ketina skiepų pirkti papildomai, tačiau neaišku, kada tiekėjai jų turės. Medikai sako, kad šiemet dėl koronaviruso pandemijos gyventojai labiau skiepijasi ir nuo gripo.

Naujam parlamentui ruošiasi ir Seimo viešbutis: suplanuotas remontas atsieis beveik 0,5 mln. eurų. Naujajam Seimui ruošiasi ir vadinamasis Seimo viešbutis. Artimiausiu metu planuojama suremontuoti 16 prasčiausios būklės butų. Tam Seimo kanceliarija numatė beveik pusę milijono eurų. Ekspertai svarsto, ar tai nėra pinigų metimas į balą. Esą efektyviau būtų parduoti šį turtą, o Vilniuje nekilnojamojo turto neturintiems parlamentarams – gyvenimo išlaidas kompensuoti.

Po Valinsko pasisakymo – prokuratūros tyrimas dėl neapykantos kurstymo. Prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl buvusio Seimo pirmininko Arūno Valinsko žodžių apie Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininką, europarlamentarą Valdemarą Tomaševskį. Praėjusią savaitę portale „Delfi“ komentuodamas rinkimų rezultatus, A. Valinskas pareiškė, kad tokius politikus kaip V. Tomaševskis reikėtų šaudyti. Ikiteisminis tyrimas dėl neapykantos kurstymo pradėtas, aiškinantis, ar tokiais teiginiais buvo padaryta nusikalstama veikla.

Pasaulyje užfiksavus jau daugiau nei 40 mln. COVID-19 atvejų, Lenkija ligonine verčia nacionalinį stadioną. Pasaulyje registruota jau daugiau kaip 40 mln. COVID-19 atvejų. Kaimyninėje Lenkijoje laikina ligonine bus paverstas nacionalinis stadionas. Siekdamos suvaldyti naują pandemijos bangą, Europos šalys toliau griežtina apribojimus, nors ir nuogąstauja dėl ekonominių padarinių. Europos centrinio banko vadovė ragina Europą kuo greičiau įgyvendinti sutartą ekonomikos gaivinimo planą.

Stoja namo Žaliakalnyje griovimo darbai: abejojama, ar pastatas nėra kultūros vertybė. Trys institucijos sustabdė namo Žaliakalnyje griovimo darbus. Kultūros paveldo departamento direktorius sako, kad abejonių kelia ekspertų išvada, kuria remiantis pastato Perkūno alėjoje nuspręsta neįtraukti į kultūros vertybių registrą, ir svarsto kreiptis į prokuratūrą. Į ją kreipiasi ir aktyvūs gyventojai. Namo savininkas tikina, kad jokių leidimų griauti namą jam nereikėjo.

Nauja mobili aplikacija leis patikrinti, kokios cheminės medžiagos panaudotos perkamoje prekėje. Lietuvoje ėmė veikti nauja mobili aplikacija, leidžianti patikrinti, kokios cheminės medžiagos yra panaudotos norint įsigyti įvairių prekių, pvz., žaislų, higienos priemonių. Tokios informacijos ant etikečių nėra. Įstatymai ir iki šiol buvo užtikrinę vartotojų teisę kreiptis į gamintojus informacijos apie sudėtį, bet programėlės kūrėjai teigia, kad dabar tai padaryti bus lengviau. Mokslininkai svarsto, kad susirūpinimą kelia ne tik cheminės medžiagos, kurios yra žmonių perkamuose daiktuose, bet ir tokių medžiagų deriniai, kai vienas gaminys yra naudojamas su kitu.

Prancūzija gedi brutaliai nužudyto mokytojo: manoma, prieš jį buvo paskelbta „fatva“. Prancūzijos vidaus reikalų ministras pareiškė, kad prieš nužudytą mokytoją buvo paskelbta „fatva“ – arba religinis įsakas jį nužudyti. Esą jo mirties reikalavo vienos moksleivės tėvas ir žinomas islamistas. Jie abu – tarp vienuolikos sulaikytųjų, siejamų su žmogžudyste. Ją įgyvendinęs 18-metis čečėnas policijos nukautas.

Paroda „Instinktas“ nagrinėja, kaip urbanistinės konstrukcijos braunasi į laukinės gamtos valdas. Ievos Trinkūnaitės personalinė paroda „Instinktas“ – sukurta jos grafikos studijų bakalauro darbo projekto pagrindu. Menininkė siekia atkreipti dėmesį į dabartinį pasaulį, kaip urbanistinės konstrukcijos braunasi į laukinės gamtos valdas. Darbuose ji tyrinėja žmogaus ir gamtos santykį, žmogaus elgesį gamtoje.

Netektis: išėjo vienas garsiausių lietuvių dainininkų pasaulyje – bosas Vaclovas Daunoras. Netektis. Eidamas 84-uosius mirė vienas vienas žymiausių Lietuvos operos solistų – bosas Vaclovas Daunoras.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau