Nenušaunami siužetai. Kultinių herojų gyvenimai

Nenušaunami siužetai

2020.10.19 18:12

Nenušaunami siužetai. Kultinių herojų gyvenimai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Klasikinių detektyvų herojų knyginiai gyvenimai prasideda nuo pirmosios bylos. Rašytojai nepasakojo jų priešistorijų, o skaitytojai to ir nereikalavo. Šiandien, kai tebekylanti serialų banga gerus siužetus paverčia deficitu, neaprašytas kultinių herojų gyvenimas tampa ir paklausiu, ir įdomiu. Šios „Nenušaunamų siužetų“ laidos katalizatoriumi tapo būtent toks serialas, vasarą parodytas labai simpatiškas HBO „Perry Mason“, kuriame papasakota Erlo Stanley Gardnerio romanų serijos pagrindinio veikėjo priešistorė, o paskutinė sezono serija vizrtuoziškai sujungiama su literatūriniu kanonu.

Šis serialas, be abejo, patenka į laidos rekomendacijas. Šalia jo atsiranda Erlo Stanley Gardnerio romanai, kurių į lietuvių kalbą išversta nemažai, bet gana seniai, tad knygų teks paieškoti bibliotekose. Panaši situacija ir su kito klasiko, Rexo Stouto, romanų vertimais. Rašytojo kūryba į laidą (bei jos rekomendacijas) pateko dėl jo herojaus, Niujorko privataus seklio Nero Wolfo puikios, kol kas, tiesa, hipotetinės, serialinės ateities – laidos vedėjai yra įsitikinę, kad filmas apie neaprašytus jaunojo Wolfo nuotykius gimtojoje Makedonijoje tikrai bus pastatytas.

Ved. Rasa Drazdauskienė ir Ernestas Parulskis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laidoje du patyrę detektyvų skaitytojai aptaria detektyvinių romanų būsenas pasaulyje ir Lietuvoje, pakeliui užkabindami ir naujienas iš kinematografinių detektyvų pasaulio. Laida transliuojama pirmadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Nenušaunami siužetai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.