Žinios. E. sveikatos vilniečiams šią savaitę bus išrašyta 0,5 mln. receptų kalio jodido tabletėms

Prasidėjus išankstiniam balsavimui antrame rinkimų ture balsavo keli tūkstančiai rinkėjų – eilės prie balsadėžių nesirikiuoja. Daug rinkėjų nėra ir specialiai besiizoliuojantiems įrengtuose balsavimo punktuose. Per pirmą turą namuose pavyko balsuoti ne visiems norėjusiems – „Baltosios pirštinės“ nuogąstauja, kad problemų gali kilti ir dabar.

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 205 nauji koronaviruso atvejai. Daugiausiai naujų užsikrėtimų – 70 – fiksuota Vilniaus apskrityje. Sostinės savivaldybė inicijavo susitarimą su barais, naktiniais ir sporto klubais dėl griežtesnių saugumo priemonių, tačiau ir tai gali neapsaugoti verslo nuo užsidarymo. Premjeras Saulius Skvernelis šiandien paragino pristabdyti visuomeninį gyvenimą, o artimiausiomis dienomis savivaldybes planuojama skirstyti į tris lygius pagal sergamumą COVID-19.

Pasaulyje registruota jau daugiau kaip 40 mln. COVID-19 atvejų. Kaimyninėje Lenkijoje laikina ligonine bus paverstas nacionalinis stadionas. Siekdamos suvaldyti naują pandemijos bangą, Europos šalys toliau griežtina apribojimus, nors ir nuogąstauja dėl ekonominių padarinių. Europos centrinio banko vadovė ragina Europą kuo greičiau įgyvendinti sutartą ekonomikos gaivinimo planą.

Prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl buvusio Seimo pirmininko Arūno Valinsko žodžių apie Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininką, europarlamentarą Valdemarą Tomaševskį. Praėjusią savaitę portale „Delfi“ komentuodamas rinkimų rezultatus, A. Valinskas pareiškė, kad tokius politikus kaip V. Tomaševskis reikėtų šaudyti. Ikiteisminis tyrimas dėl neapykantos kurstymo pradėtas, aiškinantis, ar tokiais teiginiais buvo padaryta nusikalstama veikla.

Trys institucijos sustabdė namo Žaliakalnyje griovimo darbus. Kultūros paveldo departamento direktorius sako, kad abejonių kelia ekspertų išvada, kuria remiantis pastato Perkūno alėjoje nuspręsta neįtraukti į kultūros vertybių registrą, ir svarsto kreiptis į prokuratūrą. Į ją kreipiasi ir aktyvūs gyventojai. Namo savininkas tikina, kad jokių leidimų griauti namą jam nereikėjo.

Registrų centras praneša, kad šią savaitę vilniečiams e.sveikatos sistemoje bus išrašyta pusė milijono receptų kalio jodido tabletėms įsigyti. Preparatas, skirtas apsaugoti skydliaukę galimos branduolinės avarijos atveju, bus dalijamas nemokamai. Jį bus galima atsiimti vaistinėse, pateikus asmens dokumentą. Sveikatos apsaugos ministerija maždaug 4 mln. kalio jodido tablečių perdavė šešiolikai savivaldybių, esančių šimto kilometrų atstumu nuo Baltarusijos atominės elektrinės. Lietuva kritikuoja branduolinio projekto Astrave saugumą ir yra pasiruošusi boikotuoti jėgainės elektrą, Baltarusija kritiką atmeta. Pirmąjį elektrinės reaktorių planuojama įjungti kitų metų pirmąjį ketvirtį.

Kai kuriose gydymo įstaigose nebėra vakcinos nuo sezoninio gripo. Dalis poliklinikų ketina skiepų pirkti papildomai, tačiau neaišku, kada tiekėjai jų turės. Medikai sako, kad šiemet dėl koronaviruso pandemijos gyventojai labiau skiepijasi ir nuo gripo.

Prancūzijos vidaus reikalų ministras pareiškė, kad prieš nužudytą mokytoją buvo paskelbta „fatva“ – arba religinis įsakas jį nužudyti. Esą jo mirties reikalavo vienos moksleivės tėvas ir žinomas islamistas. Jie abu – tarp vienuolikos sulaikytųjų, siejamų su žmogžudyste. Ją įgyvendinęs 18-metis čečėnas policijos nukautas.

Sportas.

Orai.

Ved. Simona Vasiliauskaitė.