Žinios. Pandemija paveikė ir skiepų nuo gripo paklausą – dalis gydymo įstaigų jų jau pritrūko

Praėjusią parą šalyje patvirtinti 205 nauji COVID-19 atvejai, maždaug pusė jų siejami su protrūkiais. Daugiausia atvejų – 70 – registruota Vilniaus, 44 Šiaulių apskrityje. Virusas toliau plinta ugdymo įstaigose, ligoninėse. Lietuvoje fiksuojant rekordinius COVID-19 atvejų skaičius, Vyriausybė masinių renginių drausti kol kas neplanuoja. Tačiau tokį sprendimą jau priėmė Šilutė. Nuo šiandien rajone draudžiami visi renginiai tiek uždarose patalpose, tiek lauke. Dvi mokyklos, dėl juose fiksuojamų COVID-19 atvejų, nuo šiandien išleidžiamos dviem savaitėms rudens atostogų. Šią savaitę imtis papildomų saugumo priemonių svarsto ir Klaipėda. Premjeras Saulius Skvernelis, reaguodamas į COVID-19 protrūkius, savo „Facebooko“ paskyroje pranešė, kad atėjo laikas padaryti pauzę visuomeniniame gyvenime. Anot jo, trečiadienį visos savivaldybės bus suskirstytos į raudonąją, geltonąją ir žaliąją grupes. Kiekvienai bus duotos rekomendacijos, kaip kovoti su viruso plitimu. Premjero teigimu, jei šios priemonės nepadės, Vyriausybė bus priversta atskirose savivaldybėse įvesti karantiną.

Prasidėjus išankstiniam balsavimui antrame rinkimų ture balsavo keli tūkstančiai rinkėjų – eilės prie balsadėžių nesirikiuoja. Daug rinkėjų nėra ir specialiai besiizoliuojantiems įrengtuose balsavimo punktuose. Per pirmą turą namuose pavyko balsuoti ne visiems norėjusiems – „Baltosios pirštinės“ nuogąstauja, kad problemų gali kilti ir dabar.

Pasaulyje registruota jau daugiau kaip 40 mln. COVID-19 atvejų. Kaimyninėje Lenkijoje laikina ligonine bus paverstas nacionalinis stadionas. Siekdamos suvaldyti naują pandemijos bangą, Europos šalys toliau griežtina apribojimus, nors ir nuogąstauja dėl ekonominių padarinių. Europos centrinio banko vadovė ragina Europą kuo greičiau įgyvendinti sutartą ekonomikos gaivinimo planą.

Kai kuriose gydymo įstaigose nebėra vakcinos nuo sezoninio gripo. Dalis poliklinikų ketina skiepų pirkti papildomai, tačiau neaišku, kada tiekėjai jų turės. Medikai sako, kad šiemet dėl koronaviruso pandemijos gyventojai labiau skiepijasi ir nuo gripo.

Prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl buvusio Seimo pirmininko Arūno Valinsko žodžių apie Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininką, europarlamentarą Valdemarą Tomaševskį. Praėjusią savaitę portale „Delfi“ komentuodamas rinkimų rezultatus, A. Valinskas pareiškė, kad tokius politikus kaip V. Tomaševskis reikėtų šaudyti. Ikiteisminis tyrimas dėl neapykantos kurstymo pradėtas, aiškinantis, ar tokiais teiginiais buvo padaryta nusikalstama veikla.

Prancūzijos vidaus reikalų ministras pareiškė, kad prieš nužudytą mokytoją buvo paskelbta „fatva“ – arba religinis įsakas jį nužudyti. Esą jo mirties reikalavo vienos moksleivės tėvas ir žinomas islamistas. Jie abu – tarp vienuolikos sulaikytųjų, siejamų su žmogžudyste. Ją įgyvendinęs 18-metis čečėnas policijos nukautas.

Europos Sąjunga ir Jungtinė Karalystė bando gaivinti derybas dėl prekybos sutarties.

Vilniaus senamiestyje, buvusio žydų kvartalo vietoje, atidengta skulptūra „Vandens nešėjas“, skirta Vilniaus žydų bendruomenei atminti. Skulptoriaus Romualdo Kvinto skulptūra įkurdinta Lydos ir Kėdainių gatvių sankryžoje, pastatyta minint menininko antrąsias mirties metines.

Sportas.

Orai.

Ved. Simona Vasiliauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau