Laba diena, Lietuva. LRT portalas kviečia dalyvauti skaitytojus naujame projekte „Europa kalbasi“

Premjeras Saulius Skvernelis savo „Facebook“ paskyroje paskelbė, kad jau labai greitai kiekvienai savivaldybei bus pateiktos atskiros rekomendacijos, kaip valdyti koronavirusą. Savivaldybės pagal spalvas bus suskirstytos į zonas ir pagal tai bus duotos išsamios ir aiškios rekomendacijos, kaip kovoti su viruso plitimu. Apie tai kalbamės su Savivaldybių asociacijos prezidentu Mindaugu Sinkevičiumi.

Prasidėjo išankstinis balsavimas antrajame Seimo rinkimų ture. Saviizoliacijoje esantys asmenys galės balsuoti tam skirtuose mobiliuosiuose punkuose. Pirmajame rinkimų ture kilo daug problemų, nes kai kurie saviizoliacijos vietoje esantys žmonės negalėjo balsuoti. Jie taip ir nesulaukė rinkimų komisijos narių. Apie pirmojo turo pamokas pasakoja „Baltųjų pirštinių“ vadovė Marija Šaraitė.

Praėjusią savaitę Prancūzijoje įvyko dar vienas išpuolis. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – apie Prancūzijos ateitį ir islamo radikalizmą šalyje pasakoja LRT užsienio naujienų redaktorė Jolanta Paškevičiūtė. Ji sako, kad vos per trejus metus Prancūzijos antiteroristinė policija sustabdė net 32 bandymus įvykdytį išpuolius.

Dėl augalų ligų Lietuva kasmet praranda iki penkių milijonų eurų. Gamtininkai sako pastebintys, kad dėl klimato kaitos suaktyvėja miško medžius naikinantys kenkėjai, panašias tendencijas stebi ir ūkininkai. Jungtinėms Tautoms šiuos metus paskelbus Augalų sveikatos metais, pranešama apie dar didesnius nuostolius visame pasaulyje – beveik 200 milijardų eurų.

Svarbiausias užsienio naujienas apžvelgia politologas Linas Kojala. Jis kalbėjo JAV rinkimų, branduolinės ginkluotės susitarimo tarp JAV ir Rusijos bei Jungtinių Tautų žmogaus teisių tarybos temomis.

LRT portalas jungiasi prie kitų 19 žinomų žiniasklaidos vardų iš visos Europos ir siūlo skaitytojams išbandyti „Europa kalbasi“ – pirmą tokio pobūdžio projektą Lietuvoje. Apie tai, kas tai per projektas bei kas jame gali dalyvauti pasakoja LRT.lt žurnalistė Jurga Bakaitė.

Režisierės Giedrės Žičkytės filmas „Šuolis“ vos per keltą dienų sulaukė svarbių naujienų. Filmas bus rodomas Niujorko dokumentinių filmų festivalyje, o Varšuvoje pelnė net gi pirmąją vietą. Apie tai daugiau pasakoja pati režisierė.

Daugelyje Europos šalių jau pripažįstama, kad kovojame su antrąja koronaviruso banga. Tačiau Švedijoje situacija su koronavirusu – kiek kitokia. Kokia ji – pasakoja LRT bendradarbė Švedijoje Vaida Ražaitytė.

Nukritę lapai ne tik gražu, bet ir galvos skausmas – kur juos dėti. O gal neverta nieko daryti? Juk lapai krito dar gerokai iki tų laikų, kai grėblys buvo išrastas ir čia pati gamta savo tvarką padarys.

Socialinių tinklų apžvalga su Evelina Stankūnaite. Internautams labiausiai rūpėjo šios temos: išankstinis balsavimas antrajame Seimo ture ir naujausi suvaržymai dėl koronaviurso.