Žinios. Premjeras pranešė, kad trečiadienį savivaldybės bus suskirstytos į zonas pagal COVID-19 paveiktumą

Prasidėjus išankstiniam balsavimui antrame rinkimų ture rinkėjų aktyvumas nedidelis – eilės prie balsadėžių nesirikiuoja. Daug rinkėjų nėra ir specialiai besizioliuojantiems įrengtuose balsavimo punktuose.

Praėjusią parą šalyje patvirtinti 205 nauji COVID-19 atvejai, maždaug pusė jų siejami su protrūkiais. Daugiausia atvejų – 70 – registruota Vilniaus, 44 – Šiaulių apskrityje.

Vilniaus meras sako, kad koronaviruso valdymo priemonės bus taikomos, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją mieste. Sostinėje neketinama riboti barų, klubų ir sporto įstaigų veiklos. Tačiau su įvairių sričių verslo asociacijų atstovais sutarta, kad bus laikomasi rekomenduojamų griežtesnių taisyklių ir imamasi visų saugumo priemonių.

Premjeras Saulius Skvernelis, reaguodamas į COVID-19 protrūkius, savo „Facebook“ paskyroje pranešė, kad trečiadienį visos savivaldybės bus suskirstytos į raudonąją, geltonąją ir žaliąją grupes. Kiekvienai grupei bus duotos labai išsamios ir aiškios rekomendacijos, kaip kovoti su viruso plitimu. Anot premjero, jei šios priemonės nepadės, Vyriausybė bus priversta įvesti lokalius karantinus atskirose savivaldybėse.

Prokuratūra pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl buvusio Seimo pirmininko Arūno Valinsko žodžių apie Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininką europarlamentarą Valdemarą Tomaševskį. Praėjusią savaitę delfi.lt komentuodamas rinkimų rezultatus, Valinskas pareiškė, kad tokius politikus kaip Tomaševskis reikėtų šaudyti. Ikiteisminio tyrimo metu tiriama, ar tokiais teiginiais nebuvo padaryta nusikalstama veikla.

Pasaulyje registruota jau daugiau kaip 40 mln. COVID-19 atvejų. Kaimyninėje Lenkijoje laikina ligonine bus paverstas nacionalinis stadionas.

Prancūzijos vidaus reikalų ministras pareiškė, kad prieš nužudytą mokytoją buvo paskelbta „fatva“ – arba religinis įsakas jį nužudyti. Esą jo mirties reikalavo vienos moksleivės tėvas ir žinomas islamistas. Jie abu tarp vienuolikos sulaikytųjų, siejamų su žmogžudyste. Žmogžudystę įgyvendinęs 18-metis čečėnas policijos nukautas.

Europos Sąjunga ir Jungtinė Karalystė bando gaivinti derybas dėl prekybos sutarties. Skyrybų progresą Londone šiandien aptarė britų vyriausybės ir Europos Komisijos atstovai.

Kai kuriose gydymo įstaigose nebėra vakcinos nuo sezoninio gripo. Dalis poliklinikų ketina skiepų pirkti papildomai, tačiau neaišku, kada tiekėjai jų turės. Medikai sako, kad šiemet dėl koronaviruso pandemijos gyventojai labiau skiepijasi ir nuo gripo.

FNTT per kratas aptiko, kaip įtariama, nelegaliai parduodamų neaiškios sudėties cheminių mišinių ir kitų klastočių. Specialistų skaičiavimu, jų vertė rinkoje gali siekti apie 2 mln. eurų. Kol kas įtarimai pareikšti vienam asmeniui. Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir stambaus masto neteisėto vertimosi ūkine komercine veikla.

Orai.

Ved. Simona Vasiliauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau