Vienkartinė planeta. Vaidiname padangų perdirbimą

Vienkartinė planeta

2020.10.19 16:30

Vienkartinė planeta. Vaidiname padangų perdirbimą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Po Alytaus padangų perdirbimo gamyklos gaisro paaiškėjo, jog padangų perdirbimas dažnai tėra pelninga imitacija. Kada pradėsime padangas perdirbti iš tikrųjų? Mokslininkai tikisi žaliavų brangimo, Aplinkos ministerija ieškos atsakymų konsultantų parengtoje studijoje, o importuotojai siūlo įvesti užstato sistemą ir perdirbti padangas į tokius produktus, kurie po to galėtų būti perdirbami iš naujo.

„Didieji padangų gamintojai turi jausti spaudimą, kad negalima toliau taip elgtis, kad negalima kirsti džiunglių, tuomet gal atsiras ir sertifikuotas kaučiukas“ – sako dešimt metų padangų perdirbimą tiriantis mokslininkas Svajus Asadauskas.

Autorė Inga Janiulytė-Temporin

logo

Laida apie tokį gyvenimą planetoje, kad jos išteklių užtektų visiems. Pokalbiuose ir pasakojimuose su įvairių sričių ekspertais autorės analizuoja žmogaus poveikį aplinkai ir ieško sprendimų pasaulinei ekologinei krizei suvaldyti. Nuo 2002 metų rengiama pirmoji Lietuvoje aplinkosaugos temų radijo laida įvertinta ne vienu žurnalistiniu apdovanojimu už profesionalumą ir temų išskirtinumą Lietuvoje ir užsienyje. Laida transliuojama pirmadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Vienkartinė planeta

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.