Kultūros savaitė. Balerina Aušra Krasauskaitė, estų teatrinis serialas JAIK, Uogintų karantino dienoraštis

Kultūros savaitė

2020.10.17 09:05

Kultūros savaitė. Balerina Aušra Krasauskaitė, estų teatrinis serialas JAIK, Uogintų karantino dienoraštis

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Režisierius François Jacob festivalyje „Nepatogus kinas“ pristato dokumentiką „Po ta pačia saule“ apie konfliktą Kalnų Karabache. Su kūrėju bendrauja Indrė Kaminckaitė.

Menotyrininkės Aistės Paulinos Virbickaitės grojaraštyje – apie nebūtinai tikslius, tačiau prigijusius iškiliausių meno asmenybių sąrašus.

Menininkai iš Šiaulių Reda ir Arūnas Uogintai dar kovą pradėjo kurti karantino dienoraštį. Po trumpos pertraukos dienoraštis atsinaujino ir dokumentuoja ne tik pandemijos, bet ir socialines, politines aktualijas.

Estijos teatras Von Krahl ir režisierius Peeteris Jalakas Kaune pristato JAIK – serialo pagrindu sukurtą 5 valandų trukmės spektaklį. Domisi Kotryna Lingienė.

Kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus komentaras apie gerovės kultūrą.

Pasaulyje: apie skirtingų formų cenzūrą Kinijoje, Turkijoje ir Nikaragvoje. Aukcionų rekordai ir istorinis JAV pasirinkimas Venecijos bienalėje.

Baleto šokėja, choreografė Aušra Krasauskaitė mėgsta galvoti apie Saulės sistemą, tai jai padeda suvokti savo gyvenimo, darbų ir problemų laikinumą. Baleto artistės karjera – svajonės išsipildymas. Bet ką daryti, kai intensyvus, varginantis, bet spalvingas etapas ant scenos baleto šokėjui baigiasi greičiau, nei kitiems kūrėjams?

Ved. Juta Liutkevičiūtė

logo

Laida apie kultūros gyvenimo aktualijas, problemas, naujus reiškinius ir kuriančius žmones. Laida transliuojama šeštadieniais 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kultūros savaitė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.