Laba diena, Lietuva. Ar Lietuvai metas skelbti karantiną?

Per praėjusią parą registruotas naujas rekordinis užsikrėtusiųjų koronaviruso infekcija skaičius nuo pandemijos šalyje pradžios – 281. Nuo COVID-19 mirė dar 2 žmonės. Iš viso nuo koronaviruso infekcijos Lietuvoje jau mirė 112 žmonių. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ sako, kad sveikatos apsaugos sistema dar nėra perkrauta, tad šiuo aspektu situacija vis dar yra kontroliuojama. Tiesa, virusas plinta.

Vaiko teisių specialistai pastebi, kad smurtas prieš vaikus paplitęs labiau nei rodo oficialūs skaičiai. Problemą dar labiau išryškino pavasarį prasidėjęs karantinas. Plačiau apie tai – reportaže.

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas pareiškė, kad jo šalis yra pasirengusi pasitraukti iš derybų dėl prekybinių santykių su ES po „Brexito“, nebent ES pakeistų savo poziciją. Apie besitęsiančią „Brexito“ dramą – LRT TELEVIZIJOS „Laba diena, Lietuva“ laidoje pasakoja užsienio naujienų redaktorius Edvardas Špokas.

Spalio 16-ąją minima Pasaulinė maisto diena. Kokius pavojus žmonijai, susijusius su maistu, įžvelgia specialistai? Plačiau – pokalbis LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ su LRT reportere Jurgita Čeponyte.

Palangos kaip kurorto pradžios simbolis – Vytauto ir Basanavičiaus gatvių sankirtoje stovintis kurhauzas – atgimsta. Prieš 7 metus restauruota jo mūrinė dalis, o šiandien visuomenei atveriama ir puošnioji medinė. Čia veiks kino teatras, žiūrovų lauks spektakliai, o puošnioje salėje ketinama registruoti santuokas.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ penktadienį – tradicinis MRU politologės Rimos Urbonaitės komentaras.

Lietuvoje kaip tik dabar ne vienoje Lietuvoje sodinami „Vilties laukai“, kurie pražydę pavasarį narcizų žiedais primins kiekvienam apie tai, kokia svarbi sveikųjų ir sergančiųjų vienybė bei palaikymas. Kampanijos „Vilties laukai“ esmė – atkreipti visuomenės dėmesį į nepagydomai ligomis sergančiųjų poreikius, ugdyti žmonių sąmoningumą, altruizmą, atvirumą kitų žmonių reikmėms, skleisti hospiso misiją ir idėją bei skatinti žmonių savanorystę.

Visuomenės nuomonės dažnai klausiama įvairiausiai klausimais, bet dažniausiai – dėl politikų, partijų ir artėjančių rinkimų. Kaip vykdomos panašios apklausos ir kodėl jų duomenys kartais skiriasi nuo rezultatų? Apie tai – pokalbis su „Spinter tyrimų“ vadovas Ignas Zokas.

Kaip vyks išankstinis balsavimas antrajame Seimo rinkimų ture? LRT TELEVIZIJOS reporteris Giedrius Vitkauskas kalbina Vilniaus savivaldybės administracijos direktorių Povilą Poderskį.

Socialinių tinklų apžvalga su Karolina Panto.