Žinios. Baltarusių sportininkai sulauks paramos iš Lietuvos

solidarumo fondui būdama Vilniuje vadovaus olimpietė Herasimenia

Per praėjusią parą registruotas naujas rekordinis užsikrėtusiųjų koronaviruso infekcija skaičius nuo pandemijos šalyje pradžios – 281. Nuo COVID-19 mirė dar 2 žmonės. Iš viso nuo koronaviruso infekcijos Lietuvoje jau mirė 112 žmonių.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų Kraujo centras informuoja, kad padaugėjus pacientų, kuriems būtinas skubus kraujo perpylimas, pradėjo trūkti visų grupių kraujo. Todėl kviečia atsiliepti galimus donorus. Duoti kraujo galima iš anksto užsiregistravus telefonu.

Europos Vadovų Taryba susitikimą Briuselyje tęsia su dar vienu lyderiu mažiau: tik pasirodžiusi šiandien turėjo išvykti Suomijos ministrė pirmininkė Sanna Marin, savo pavaduotoju skyrusi Švedijos vyriausybės vadovą. S. Marin išvyko izoliuotis, nes anksčiau šią savaitę dalyvavo renginyje su Suomijos parlamentaru, kuriam patvirtintas koronavirusas.

Nuo Baltarusijos režimo kenčiantys sportininkai sulauks pagalbos iš Lietuvos. Baltarusijos sporto solidarumo fondą įkūrusi olimpinių žaidynių prizininkė, buvusi plaukikė Aliaksandra Herasimenia jam vadovaus būdama Vilniuje. Spaudimą ir sankcijas patiriantiems sportininkams fondas teiks finansinę, psichologinę ir kitokią paramą.

Vilniuje viešintis Kanados užsienio reikalų ministras Francois Philippe`as Champagne`as susitiko su Baltarusijos opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja ir pažadėjo jai paramą, siekiant demokratinių permainų.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pareiškė, kad Didžioji Britanija pasirengusi trauktis iš derybų dėl tolesnių prekybinių santykių su Europos Sąjunga nepasiekusi jokio susitarimo, nebent Bendrija pakeistų savo poziciją.

Dar viena žinia – apie koronaviruso padėtį Europoje.

Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentui Donaldui Trumpui atsisakius dalyvauti virtualiuose debatuose su prezidento rinkimų varžovu Joe Bidenu, kandidatai susirėmė netiesiogiai. Abu vienu metu dalyvavo skirtingose diskusijų laidose ir abu išsisukinėjo nuo atsakymų į nepatogius klausimus, kuriuos uždavinėjo vedėjai ir auditorija.

„Žinau savo teises“ – nauja nemokama mobilioji programėlė, kurioje kiekvienas gali pasitikrinti teisines žinias. Programėlės kūrėjai sako, kad taip siekiama paskatinti žmones, ypač jaunimą, domėtis teisėmis.

Lietuvos aviacijos muziejuje kelias dienas galima apžiūrėti restauruotas Lietuvos karo aviacijos viršininko, brigados generolo Antano Gustaičio žvalgybinio lėktuvo ANBO-IV benzino sistemos brėžinių kopijas. Brėžiniai įtraukti į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinį registrą.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.