Žinios. Nors naujų COVID-19 atvejų skaičius vėl rekordinis, 281, nacionalinis karantinas kol kas nesvarstomas

Per praėjusią parą registruotas naujas rekordinis užsikrėtusiųjų koronaviruso infekcija skaičius nuo pandemijos šalyje pradžios – 281. Nuo COVID-19 mirė dar 2 žmonės. Iš viso nuo koronaviruso infekcijos Lietuvoje jau mirė 112 žmonių.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų Kraujo centras informuoja, kad padaugėjus pacientų, kuriems būtinas skubus kraujo perpylimas, pradėjo trūkti visų grupių kraujo. Todėl kviečia atsiliepti galimus donorus. Duoti kraujo galima iš anksto užsiregistravus telefonu.

Europos Vadovų Taryba susitikimą Briuselyje tęsia su dar vienu lyderiu mažiau: tik pasirodžiusi šiandien turėjo išvykti Suomijos ministrė pirmininkė Sanna Marin, savo pavaduotoju skyrusi Švedijos vyriausybės vadovą. S. Marin išvyko izoliuotis, nes anksčiau šią savaitę dalyvavo renginyje su Suomijos parlamentaru, kuriam patvirtintas koronavirusas.

Vilniuje viešintis Kanados užsienio reikalų ministras Francois Philippe`as Champagne`as susitiko su Baltarusijos opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja ir pažadėjo jai paramą, siekiant demokratinių permainų.

Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentui Donaldui Trumpui atsisakius dalyvauti virtualiuose debatuose su prezidento rinkimų varžovu Joe Bidenu, kandidatai susirėmė netiesiogiai. Abu vienu metu dalyvavo skirtingose diskusijų laidose ir abu išsisukinėjo nuo atsakymų į nepatogius klausimus, kuriuos uždavinėjo vedėjai ir auditorija.

„Žinau savo teises“ – nauja nemokama mobilioji programėlė, kurioje kiekvienas gali pasitikrinti teisines žinias. Programėlės kūrėjai sako, kad taip siekiama paskatinti žmones, ypač jaunimą, domėtis teisėmis.

Lietuvos aviacijos muziejuje kelias dienas galima apžiūrėti restauruotas Lietuvos karo aviacijos viršininko, brigados generolo Antano Gustaičio žvalgybinio lėktuvo ANBO-IV benzino sistemos brėžinių kopijas. Brėžiniai įtraukti į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinį registrą.

Vokietijoje vyksta penkias dienas trunkanti Frankfurto knygų mugė. Dėl pasaulį kaustančios pandemijos, šiemet dauguma mugės renginių perkelti į internetą. Organizatoriai džiaugiasi, kad toks mugės formatas leis joje dalyvauti žmonėms iš viso pasaulio, net ir tiems, kurie negalėtų atkeliauti į Vokietiją.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau