Ryto garsai. Kodėl vis sunkiau nustatyti koronaviruso šaltinius?

Ryto garsai

2020.10.16 06:30

Ryto garsai. Kodėl vis sunkiau nustatyti koronaviruso šaltinius?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Neperrinktiems Seimo nariams bus skiriamos kelių ar keliolikos tūkstančių eurų išeitinės išmokos. Jas gaus ir buvusių parlamentarų patarėjai bei padėjėjai. Giedrės Trapikaitės pasakojimas.

Kodėl epidemiologams sunkiai sekasi nustatyti koronaviruso užkrato šaltinius, svarsto Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius, gydytojas infektologas Alvydas Laiškonis.

Briuselyje posėdžiauja Europos Vadovų Taryba. Pokalbis su Europos komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu Arnoldu Pranckevičiumi.

Pastebėta, kad pandemijos metu dezinformacija Lietuvoje plinta labiau nei įprastai. Vis plačiau skleidžiamos įvairios sąmokslo teorijos. Kas ir kodėl vykdo tokias informacines atakas, domisi Rūta Nikitinaitė.

Vaiko teisių specialistai kasdien susiduria su realybe–gelbėja nuo vienokio ar kitokio smurto nukentėjusius vaikus. Smurto prieš vaikus mastas yra kur kas didesnis, nei rodo oficialūs skaičiai. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba pristato socialinių reklamų ciklą apie skirtingas smurto prieš vaikus formas. Kalba Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė .

Už samdomą darbą–akcijų paketas, kurį pardavę darbuotojai gali nusipirkti butą ar kurti nuosavą verslą. Tai siūlo kai kurios Lietuvos techologijų įmonės ir startuoliai. Specialistai tvirtina, kad tokia atlygio forma pastaruoju metu populiarėja, tačiau įspėja, kad norintiems už darbą gauti įmonės akcijų neretai reikia tenkintis mažesne alga. Be to, nesėkmės atveju akcijos netenka vertė. Verslo rubriką rengia Mindaugas Laukagalis.

Besibaigiančios savaitės aktualijas „Ryto garsų“ studijoje aptaria LRT tyrimų skyriaus žurnalistė Jurga Tvaskienė ir žurnalo „Valstybė“ vyriausiasis redaktorius Eduardas Eigirdas.

Kalnų Karabacho miestuose ir kaimuose trečią savaitę tęsiasi intensyvūs kariniai veiksmai. Raudonasis Kryžius skaičiuoja, kad smurtas regione paveikė šimtus tūkstančių gyventojų. Žūsta civiliai, o maži vaikai bei senyvo amžiaus žmonės priversti slėptis nešildomuose rūsiuose ar palikti savo namus. Plačiau apie tai–Gretos Klimkaitės pasakojime.

Savaitės komentaro autorė apžvalgininkė Ramunė Sotvarė–Šemetienė.

Ved. Darius Matas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.