Panorama. Pasaulį vis stipriau purto COVID-19 pandemija – kovą su virusu šiandien aptaria ES lyderiai

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 255 koronavirusinės infekcijos atvejai, 111 iš jų registruoti Vilniaus apskrityje. Epidemiologai toliau rekomenduoja riboti barų darbo laiką Vilniuje, sostinės valdžia griežtoms priemonėms butinybės sako nematantys. Koronavirusas neaplenkia ir medicinos įstaigų – dėl COVID-19 Kauno klinikų Chirurgijos klinikoje sustabdytas planinis guldymas šiame pastate esančiose klinikose.

Saviizoliacijoje esantys rinkėjai per antrąjį Seimo rinkimų turą galės balsuoti specialiuose mobiliuosiuose punktuose.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją prašydama negaliojančiais pripažinti Seimo rinkimų rezultatus daugiamandatėje apygardoje.

Europoje nesustabdomai plintant koronavirusui, susirūpinimą išreiškė ir Pasaulio sveikatos organizacija.

Kovą su koronavirusu šįvakar aptars ir ES lyderiai. Tiesa, ir patį susitikimą palietė pandemija. Jau į jį atvykusi Europos Komisijos pirmininkė buvo priversta palikti lyderius, kai sužinojo, kad vienam iš jos personalo narių nustatytas COVID-19.

Prezidentas Gitanas Nausėda Briuselyje taip pat sakė, kad situacija Baltarusijoje nesikeičia, todėl Europa turi galvoti apie antrą sankcijų paketą Minsko režimui.

Ved. Marijus Žiedas.