Laba diena, Lietuva. Nauji COVID-19 antirekordai – nauji ribojimai: ar reikia griežtinti pasilinksminimo vietų veiklą?

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) šiandien informavo, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 255 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 111 iš jų registruoti Vilniaus, 58 Šiaulių, 39 Kauno, 28 Klaipėdos, 7 Panevėžio, 5 Marijampolės, 4 Telšių ir 3 Alytaus apskrityse. Pokalbis apie šį antirekordą – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ su NVSC atstove Rolanda Lingiene, taip pat verslininku Sauliumi Galdiku.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – dar viena medicininė tema. Šįkart – apie krūties vėžio diagnozę, kuri – ne priežastis nutraukti nėštumą. Klausiame, kokiai daliai moterų ši tema aktuali, studijos svečių: Nacionalinio vėžio instituto biobanko vedėjos dr. Živilės Gudlevičienės ir to paties instituto Krūties chirurgijos ir onkologijos skyriaus vedėjo prof. Valerijaus Ostapenko.

Ar jau pradėjote galvoti apie kalėdines eglutes ir kaip puošite namus? Sakysite, dar anksti? Klaipėdos universiteto botanikos sodas jau ne pirmą sezoną siūlo kalėdines eglutes išsinuomoti. Įprastai spalį eglutės dar ramiausiai laukdavo šventinio laikotarpio ir laikinųjų savo šeimininkų, tačiau šiemet susidomėjimas eglučių nuoma prasidėjo kaip niekad anksti, skambučiai pasipylė vos prasidėjus spaliui, tad botanikai pradeda eglučių rezervaciją.

Kakalaraiščių kolekcininkų Lietuvoje žinoma ne tiek ir daug. Vienas jų – diktorius, skaitovas Juozas Šalkauskas, kurio kolekcijoje daugiausia proginių kaklaraiščių. O Suvalkijoje, Pūstapėdžiuose gyvenantis Arvydas Šlivinskas kolekcionuoja kaklaraiščius su naminių ir laukinių gyvūnų atvaizdais.

Europos Sąjungos lyderiai spalio 15-16 dienomis Briuselyje tarsis dėl įvariausių klausimų. Apie susitikimo darbotvarkę ir galimus jos netikėtumus pasakoja politologė Margarita Šešelgytė.

Naujausios apklausos rodo, kad net 61 procentas Lietuvos gyventojų teigia apie per pandemiją padidėjusį nerimą. Ar tai normalu ir kaip su tuo tvarkytis pasakoja psichologė psichoterapiautė Darja Norbutė.

Čekijoje, nepaisant griežtų priemonių prieš koronavirusą ir toliau daugėja užsikrėtimų skaičius. Šalyje per praėjusią parą registruota beveik 10 tūkst. Naujų užsikrėtimų. Šis skaičius yra didžiausias per vieną parą užfiksuotas nuo pat pandemijos pradžios. Apie tai, kokių priemonių imasi šalis, pasakoja Čekijoje gyvenanti lietuvė Justina Ivanauskaitė.

Socialinių tinklų apžvalga su Evelina Stankūnaite. Šį kartą internautų akiratyje – COVID-19 antirekordas, Vyriausybės nuomonė apie Vilniaus miesto savivaldybę, laisvalaikio vietų veiklų suvaržymas ir Liverpulio protestai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau