Žinios. Iš posto besitraukiantis Kirgizijos prezidentas: nenoriu istorijoje likti kaip prezidentas, kuris šaudė į savo piliečius

Lietuvoje per praėjusią parą nustatyta didžiausias užsikrėtusiųjų koronaviruso infekcija skaičius nuo pandemijos šalyje pradžios – 255. Daugiausia naujų atvejų Vilniuje ir Šiauliuose – 111 ir 58. 77 žmonių užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko.

Artimiausiu metu ketinama keisti kriterijus, kuriais remiantis asmenys bus laikomi pasveikusiais nuo COVID-19. Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos, nuo šiol pasveikusiu nuo koronaviruso, kai sergama lengva forma, bus laikomas asmuo, kai nuo ligos pradžios praeis 10 dienų, tai turės patvirtinti gydytojas, papildomo tyrimo atlikti nereikės.

Ispanija tapo pirmąją Europos šalimi, kur užsikrėtimų koronavirusu skaičius artėja prie milijono. Fiksuojant rekordinius COVID-19 susirgimus visoje Europoje, vienos šalys jau įvedė, kitos planuoja grąžinti dalį ribojimų.

Europos Sąjungos šalių lyderiai susirinko Briuselyje, kur netrukus įvertins padėtį derybose dėl naujos sutarties su Jungtine Karalyste. Vadovai turėtų pabrėžti, jog pažangos derybose nepakanka tam, kad būtų galima pasirašyti naują prekybos sutartį ir tarsis, kaip pasirengti tam atvejui, jei sutartis nebus pasirašyta.

Saviizoliacijoje esantys rinkėjai per antrąjį Seimo rinkimų turą galės balsuoti specialiuose mobiliuosiuose punktuose. Sveikatos apsaugos ministerija leido tokį balsavimą vykdyti šešiose savivaldybėse.

Policija sulaikė, kaip įtariama, kelių milijonų eurų mokesčių išvengusią asmenų grupuotę, kuri prekiavo naudotais prabangiais automobiliais.

Kirgizijos prezidentas Soronbajus Žejenbekovas atsistatydina. Išplatintame pareiškime cituojamas prezidentas sakė, kad nesilaiko valdžios ir nenori į Kirgizijos istoriją būti įrašytas kaip prezidentas, praliejęs kraują bei šaudęs į savo piliečius.

Tailande, siekiant sustabdyti protestus prieš vyriausybę, uždrausti penkių ir daugiau žmonių susibūrimai.

Vilniaus fotografijos galerijoje atidaryta paroda apie Minską. Darbai – ne apie šių dienų įvykius, o besikaupiantį pasipriešinimą sistemai, atmosferą, kuri Baltarusijos sostinėje tvyrojo prieš dvejus metus.

Ved. Jovita Vitkauskė.