Žinios. Mokyklų vadovai skundžiasi: valdyti mokinių srautus nėra prasmės

Lietuvoje per praėjusią parą nustatyta didžiausias užsikrėtusiųjų koronaviruso infekcija skaičius nuo pandemijos šalyje pradžios – 255. Daugiausia naujų atvejų Vilniuje ir Šiauliuose – 111 ir 58. 77 žmonių užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko.

Ispanija tapo pirmąją Europos šalimi, kur užsikrėtimų koronavirusu skaičius artėja prie milijono. Fiksuojant rekordinius COVID-19 susirgimus visoje Europoje, vienos šalys jau įvedė, kitos planuoja grąžinti dalį ribojimų.

Saviizoliacijoje esantys rinkėjai per antrąjį Seimo rinkimų turą galės balsuoti specialiuose mobiliuosiuose punktuose. Sveikatos apsaugos ministerija leido tokį balsavimą vykdyti šešiose savivaldybėse.

Policija sulaikė, kaip įtariama, kelių milijonų eurų mokesčių išvengusią asmenų grupuotę, kuri prekiavo naudotais prabangiais automobiliais.

Mokyklų vadovai skundžiasi, kad valdyti mokinių srautus nėra prasmės. Mat po pamokų vaikai ne tik iš vienos, bet ir kitų mokyklų susimaišo įvairiuose sporto būreliuose, šokių studijose.

Europos Sąjungos lyderiai kaip tik šiuo metu renkasi Briuselyje įvertinti padėtį derybose dėl naujos sutarties su Didžiąja Britanija, su kuria nuo kitų metų nesies bendrosios rinkos ir muitų sąjungos saitai.

Kirgizijos prezidentas Soronbajus Žejenbekovas atsistatydina. Išplatintame pareiškime cituojamas prezidentas sakė, kad nesilaiko valdžios ir nenori į Kirgizijos istoriją būti įrašytas kaip prezidentas, praliejęs kraują bei šaudęs į savo piliečius.

Tailande, siekiant sustabdyti protestus prieš vyriausybę, uždrausti penkių ir daugiau žmonių susibūrimai.

Vilniaus fotografijos galerijoje atidaryta paroda apie Minską. Darbai – ne apie šių dienų įvykius, o besikaupiantį pasipriešinimą sistemai, atmosferą, kuri Baltarusijos sostinėje tvyrojo prieš dvejus metus.

Ved. Jovita Vitkauskė.