Projekto „Draugystė veža“ turas „Stiprybė tavyje“ Vilniuje

Priimti sprendimus nėra lengva niekam, taip pat nėra paprasta susirasti darbą, ypač jeigu sveikatos kortelėje parašyta: intelekto ar psichosocialinė negalia. Iniciatyvos „Draugystė veža“ renginyje Vilniuje bičiuliai dalinosi patirtimi, kaip teko priimti vieną ar kitą sprendimą ir kokia svarbi yra draugystė. Apie pagalbą priimant sprendimus, įsidarbinant pasakojo ir renginio svečiai.

Spalio 8 d. Vilniuje įvyko dar vienas iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pristatomo turo per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ susitikimas.

VšĮ „Rastis“ psichosocialinės reabilitacijos padalinio vadovė Rasa Verseckaitė pasakoja apie naują socialinių dirbtuves Vilniaus miesto gyventojams, kurie turi psichikos ar proto negalią. „Rastyje“ 15 asmenų mokosi maisto ruošos, konditerijos, taip pat valyti patalpas. „Lobių dirbtuvėse“ gaminami smulkūs mediniai gaminiai: žvakidės, dėžutės, taip pat ir baldai. Socialinė darbuotoja Vytautė Paškevičiūtė-Masiukienė sako, kad jų darbuotojams labai svarbi draugystė. „Mes visi kartu draugiškai dirbame: ir pajuokaujam, ir pašokam, ir pamotyvuojam vienas kitą, ir padedam vienas kitam, tai tada norisi ir būti, ir dirbti“.

Visi gyvenime turime problemų, kurias sunku išspręsti. Valakupių reabilitacijos centro globotiniams padeda specialistai, suteikdami paslaugą – pagalbą priimant sprendimus. „Mes bandome projekte įgalinti pakankamai jaunus žmones, kad jie galėtų priimti sprendimus, kad būtų savarankiški ir atsakytų už savo gyvenimą patys, ką jie labai nori daryti, labai veržiasi link to“, – pasakoja Vakalupių reabilitacijos centro pagalbos priimant sprendimus specialistė Nijolė Dirsienė.

Projekto „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“ ekspertė Vilniaus regione ekspertė Kristina Maciūtė-Stukanė sako, kad pagrindinis visų paslaugų tikslas – padėti intelekto ar psichosocialinę negalią turinčiam žmogui sugrįžti į darbo rinką ir būti pilnaverčiu bendruomenės nariu.

„Draugystė veža“ bendruomenėje visi lygūs ir nejuntamos turimos ar neturimos, matomos ar nematomos negalios“, – sako iniciatyvos autorė Žydrė Gedrimaitė.