Žinios. Prancūzijoje įvedama nepaprastoji padėtis: vyriausybė perspėjo, kad šalis išgyvena katastrofą

Vilniuje ir Kaune prasideda šildymo sezonas. Dalis miestų – tokių kaip Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys – šildymą pradėjo anksčiau šią savaitę. Pirmiausia šildyti pradedamos ugdymo įstaigos ir ligoninės. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija prognozuoja, kad didžiojoje dalyje šalies miestų šilumos kaina išliks nepakitusi. Vilnius skelbia, kad šildymas sostinės gyventojams kainuos 20 proc. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Tai esą lemia sumažėjusios kuro kainos.

Prancūzijoje nuo šeštadienio įvedama visuomenės sveikatos nepaprastoji padėtis. Taip nusprendė vyriausybė, kuri perspėjo – Prancūzija išgyvena sveikatos katastrofą. Visuomenės sveikatos nepaprastoji padėtis leidžia vyriausybei imtis griežčiausių priemonių prieš pandemiją, tad nuo šeštadienio Paryžiuje ir dar aštuoniuose miestuose – Lijone, Marselyje, Tuluzoje ir kituose – šešioms savaitėms įvedama komendanto valanda – nuo 21 val. iki 6 val. Komendanto valanda galios maždaug 20 mln. – trečdaliui šalies gyventojų.

Šią savaitę Bosnijoje ir Hercegovinoje įstrigusius migrantus užklupo šalčiai ir pirmasis sniegas. Šimtai migrantų priversti slėptis apleistuose pastatuose miškuose, kai vietos valdžia nusprendė juos išstumti iš miestų. Migrantams padedančios organizacijos teigia, kad situacija orams šąlant tik blogės.

Su antrąja koronaviruso banga susidūrusi Belgija praėjusią savaitę mėnesiui uždarė visus Briuselio barus, tai gali tapti nepakeliama našta šalį garsinantiems aludariams. Jie baiminasi, kad kartojantis pavasario situacijai gali tekti atleisti darbuotojus, o daryklų pajamos sumažėti perpus.

Orai.

Sportas.

Ved. Ignas Andriukevičius.