Žinios. Vilniuje ir Kaune prasideda šildymo sezonas: sostinės gyventojai turėtų mokėti mažiau

Vilniuje ir Kaune prasideda šildymo sezonas. Dalis miestų – tokių kaip Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys – šildymą pradėjo anksčiau šią savaitę. Pirmiausia šildyti pradedamos ugdymo įstaigos ir ligoninės. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija prognozuoja, kad didžiojoje dalyje šalies miestų šilumos kaina išliks nepakitusi. Vilnius skelbia, kad šildymas sostinės gyventojams kainuos 20 proc. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Tai esą lemia sumažėjusios kuro kainos.

Prancūzijoje nuo šeštadienio įvedama visuomenės sveikatos nepaprastoji padėtis. Taip nusprendė vyriausybė, kuri perspėjo – Prancūzija išgyvena sveikatos katastrofą. Visuomenės sveikatos nepaprastoji padėtis leidžia vyriausybei imtis griežčiausių priemonių prieš pandemiją, tad nuo šeštadienio Paryžiuje ir dar aštuoniuose miestuose – Lijone, Marselyje, Tuluzoje ir kituose – šešioms savaitėms įvedama komendanto valanda – nuo 21 val. iki 6 val. Komendanto valanda galios maždaug 20 mln. – trečdaliui šalies gyventojų.

Šiandien įsigalioja Europos Sąjungos sankcijos Rusijos pareigūnams ir vienai organizacijai dėl Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno apnuodijimo.

Mokyklų vadovai skundžiasi, kad valdyti mokinių srautus – nėra prasmės. Mat po pamokų vaikai ne tik iš vienos, bet ir kitų mokyklų susimaišo įvairiuose sporto būreliuose, šokių studijose.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.