Panorama. Epidemiologai ragina stabdyti vilniečių socialinį gyvenimą, savivaldybė kol kas to daryti nežada

2021 m. biudžetas. Vyriausybė pritarė kitų metų biudžeto projektui. Jame – didesnės vidutinė ir minimali algos, didesni vaiko pinigai ir pensijos, bet, kaip finansų ministras ir žadėjo, nenumatyta 13-oji pensija. Ekonomistai sako, kad šįkart biudžetą bus sudėtingiau priimti ir dėl koronaviruso, ir dėl Seimo rinkimų.

Vilniuje – COVID-19 atvejų šuolis. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, atsižvelgdamas į nepalankią epidemiologinę situaciją dėl koronaviruso infekcijos plitimo Vilniaus mieste, ragina savivaldybę imtis priemonių, skirtų gerinti šios infekcijos valdymą, rašoma pranešime.

Balsavimas saviizoliacijoje. Artėjant antrajam rinkimų turui, problemų dėl balsuojančiųjų saviizoliacijoje vis dar išlieka. Sveikatos apsaugos ministras sako, kad anksčiau atmesta galimybė tokiems žmonėms balsuoti iš automobilių – svarstoma.

Baltarusijos ateities kūrėjai – tremties universitete. Vilniuje įsikūręs Europos humanitarinis universitetas, kuriame studijuoja daugiausia baltarusiai, šiandien pradėjo naujus mokslo metus. Šios šventės viešnia – Minko režimo nepripažįstama ir iš gimtinės išvyta Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja.

Per antrą bangą – senkanti parama verslui. Antroji viruso banga ir įvesti nauji kelionių ribojimai vėl smogė viešbučių ir restoranų verslui. Sektoriaus atstovai skundžiasi, kad papildoma finansinė valstybės parama neskiriama, o darbo vietų subsidijavimas baigiasi praėjus šešiems mėnesiams nuo darbuotojų grįžimo iš prastovų.

Rekordinis išankstinis balsavimas JAV. Prasidėjus išankstiniam balsavimui Jungtinėse Valstijose, rinkėjų eilės nusidriekė kilometrais. Kai kurie sako prastovėję kone pusę paros. Manoma, kad dėl koronaviruso pandemijos iš anksto ir paštu Jungtinėse Valstijose balsuos rekordinis ir precedento neturintis rinkėjų skaičius.

Kalnų Karabache ir toliau aidi šūviai. Nepaisant šeštadienį paskelbtų paliaubų tarp Armėnijos ir Azerbaidžano, apšaudymai nesiliauja. Abi pusės kaltina viena kitą pažeidinėjant paliaubas.

Sugautos gyvulius puldinėjančios lūšys. Joniškio rajone sugautos dvi į Raudonąją knygą įrašytos lūšys. Jos pastebėtos slankiojančios Žagarės regioniniame parke ir prie gyvenamųjų sodybų.

Užsienyje gyvenančių Lietuvos kompozitorių muzika. Vilniuje prasidėjo šiuolaikinei lietuvių kompozitorių kūrybai skirtas festivalis „Muzikos ruduo“. Šiemet jame atliekama užsienyje gyvenančių Lietuvos kūrėjų muzika.

Kitokia opera. Nacionalinis operos ir baleto teatras, reaguodamas į infekcijos plitimą Vilniuje, spektakliuose pakeitė atlikėjų sudėtį – orkestre groja mažiau muzikantų. Išbandymas teko ilgai atidėliotai premjerai – operai „Anna Bolena“. Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui paraginus sostinėje atsisakyti ir dainavimo veiklos, teatras sako, kad kol kas spektaklius rodys, kaip suplanuota.

Ved. Marijus Žiedas.