Žinios. Vilniaus miesto savivaldybė ribojimų įsivesti nežada

LRT TELEVIZIJA

2020.10.14 17:57

Vyriausybė pritarė kitų metų biudžeto projektui. Jame – didesnės vidutinė ir minimali algos, didesni vaiko pinigai ir pensijos, bet, kaip finansų ministras ir žadėjo, nenumatyta 13-oji pensija. Ekonomistai sako, kad šįkart biudžetą bus sudėtingiau priimti ir dėl koronaviruso, ir dėl Seimo rinkimų. O gyventi Lietuvai bet kuriuo atveju teks iš skolintų pinigų, nes biudžetas bus deficitinis.

NSVC dėl koronaviruso infekcijos plitimo Vilniaus mieste ragina savivaldybę laikinai riboti aktyvaus laisvalaikio veiklas uždarose patalpose, pavyzdžiui – grupines sporto treniruotes, šokių, dainavimo studijų veiklą – bei trumpinti barų darbo laiką. Nors per dieną sostinėje užfiksuota beveik 100 COVID-19 atvejų, savivaldybės administracijos direktorius teigia, kad griežtų ribojimų nebus skubama įvesti, nustačius koronaviruso atvejus konkrečiose įstaigose, reikia dirbti su jomis, o ne riboti visą sektorių.

Artėjant antrajam rinkimų turui, problemų dėl balsuojančiųjų saviizoliacijoje vis dar išlieka. Sveikatos apsaugos ministras sako, kad anksčiau atmesta galimybė tokiems žmonėms balsuoti iš automobilių – svarstoma.

Vilniuje įsikūręs Europos humanitarinis universitetas, kuriame studijuoja daugiausia baltarusiai, šiandien pradėjo naujus mokslo metus. Šios šventės viešnia – Minko režimo nepripažįstama ir iš gimtinės išvyta Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja.

Europos Sąjunga nuo rytojaus įveda sankcijas šešiems Rusijos pareigūnams ir vienam subjektui dėl Rusijos opozicijos veikėjo Aleksejaus Navalno apnuodijimo.

Prasidėjus išankstiniam balsavimui Jungtinėse Valstijose, rinkėjų eilės nusidriekė kilometrais.

Du Rusijos kosmonautai ir amerikiečių astronautė ryte išskrido į Tarptautinę kosminę stotį rusišku erdvėlaiviu „Sojuz“. Ir jau sėkmingai susijungė su stotimi. Tai pirmas skrydis iš Baikonuro kosmodromo Kazachstane, kurio trukmę pavyko sutrumpinti perpus iki kiek daugiau nei trijų valandų.
Joniškio rajone sugautos dvi į Raudonąją knygą įrašytos lūšys. Jos pastebėtos slankiojančios Žagarės regioniniame parke ir prie gyvenamųjų sodybų.

Prancūzijoje įvyko aukcionas, kuriame buvo galima įsigyti dinozauro griaučius.

Orai. Sportas.

Ved. Ignas Andriukevičius.