Žinios. Artėjant II rinkimų turui – svarstymai suteikti galimybę esantiems saviizoliacijoje balsuoti iš automobilio

Vyriausybė pritarė kitų metų biudžeto projektui. Planuojama, kad jis bus deficitinis.

Artėjant antrajam rinkimų turui, problemų dėl balsuojančiųjų saviizoliacijoje – vis dar išlieka. Sveikatos apsaugos ministras sako, kad anksčiau atmesta galimybė tokiems žmonėms balsuoti iš automobilių – svarstoma.

Per parą Lietuvoje patvirtinti 139 nauji koronaviruso atvejai. 51 iš jų registruotas Vilniaus, 41 Kauno, 30 Šiaulių, apskrityse. 60 atvejų siejama su protrūkiais. Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 99 asmenys.

Visuomenės sveikatos centras ragina Vilniaus savivaldybę imtis ribojimų viešajame miesto gyvenime. Dėl koronaviruso infekcijos plitimo rekomenduojama laikinai riboti aktyvaus laisvalaikio veiklas uždarose patalpose, kurių metu negali būti užtikrintas kvėpavimo takus apsaugančių priemonių dėvėjimas, pavyzdžiui – grupines sporto treniruotes, šokių, dainavimo studijų veiklą – bei trumpinti barų darbo laiką.

Europos Sąjunga nuo rytojaus įveda sankcijas šešiems Rusijos pareigūnams ir vienam subjektui dėl Rusijos opozicijos veikėjo Aleksejaus Navalno apnuodijimo.

Prasidėjus išankstiniam balsavimui Jungtinėse Valstijose, rinkėjų eilės nusiidriekė kilometrais.

Du Rusijos kosmonautai ir amerikiečių astronautė ryte išskrido į Tarptautinę kosminę stotį rusišku erdvėlaiviu „Sojuz“. Ir jau sėkmingai susijungė su stotimi. Tai pirmas skrydis iš Baikonuro kosmodromo Kazachstane, kurio trukmę pavyko sutrumpinti perpus iki kiek daugiau nei trijų valandų.

Nacionalinis operos ir baleto teatras, reaguodamas į koronaviruso infekcijos plitimą, spektakliuose pakeitė atlikėjų sudėtį – orkestre groja mažiau muzikantų. Pirmasis išbandymas teko premjerai – operai „Ana Bolena“.

Prancūzijoje įvyko aukcionas, kuriame buvo galima įsigyti dinozauro griaučius.

Orai. Sportas.

Ved. Ignas Andriukevičius.