Laba diena, Lietuva. Ekonomistas įspėja: kitais metais valstybės skola pasieks rekordines aukštumas

Po to, kai pirmadienį socialdemokratai ir valstiečiai paskelbė susitarę dėl palaikymo antrame Seimo rinkimų ture, kai kurie socialdemokratų nariai sako, kad toks Gintauto Palucko sprendimas yra vienašališkas ir priimtas be jų sutikimo. Apie tai daugiau pasakoja politologas, LSDP narys Liutauras Gudžinskas, LSDP frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė ir VU TSPMI profesorė Ainė Ramonaitė.

Trečiadienį iki pietų NVSC Vilniaus departamentas jau yra gavęs 98 teigiamus koronaviruso infekcijai nustatyti testų rezultatus. Vilniaus savivaldybė sako ieškosianti būdų stabdyti COVID-19 plitimą, tačiau verslų neuždarys. Tuo tarpu nauji ribojimai laukia ir visoje Europoje. Apie tai daugiau pasakoja užsienio naujienų redaktorė Živilė Raškauskaitė.

Latvijos pasienyje Akmenės rajone aptiktas žiemgalių kapinynas. Kai kurie palaikai ir radiniai iš V amžiaus ir yra siejami su didžiuoju tautų kraustymusi. Laukuose rastas senkapis istorikams – netikėtas atradimas. Šis kraštas mažai tyrinėtas, mat iki šiol manyta, kad Latvijos pasienis nebuvo plačiai apgyvendintas.

Vyriausybė pritarė 2021 metų biudžeto projektui. Premjeras sako, kad situacija probleminė ir neaiški, todėl biudžetas – deficitinis, nepaisant to – augs pensijos, didės minimalus atlyginimas ir vaiko pinigai. Ar tai suderinama – pasakoja ekonomistas Marius Dubnikovas.

NVSC įspėja Vilniaus miestą dėl prastėjančios koronaviruso situacijos. Vien trečiadienį iki pietų sostinėje patvirtinti 98 teigiami infekcijos atvejai. Ir nors NVSC ragina Vilniaus savivaldybę imtis naujų ribojimų, Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis atkerta, kad reikia geriau kontroliuoti pandemiją, o ne imtis naujų suvaržymų.

Sostinės centre, Rotušės aikštėje išdygo pati tikriausia Kalėdų eglė ir visas miestelis. Pastarieji buvo pastatyti reklamos filmavimui, tačiau LRT žurnalistė Dovilė Lisauskaitė nusprendė paklausti praeivių, ar spalio viduryje išdygusi kalėdinė eglė labiau erzina, o gal kaip tik džiugina.

Lietuvos zoologijos sodo ekspozicijoje – nauja įspūdingo dydžio varliagyvių rūšis – Afrikinė jautinė varlė. Patinai gali užaugti iki pusantro kilogramo. Zoologijos sodui dovanotas gyvūnas po privalomo karantino jau matomas ir lankytojams. Neįprastai didelę varlę apžiūrėjo LRT TELEVIZIJOS reporterė Kristina Karlonė

Socialinių tinklų naujienų apžvalga su Audra Avižiūte. Trečiadienio aktualijos: Seimo rinkimų atgarsiai, Eurolyga ir netikros juodaodžių asmenų anketos, palaikančios Donaldą Trumpą.

Ved. Guoda Pečiulytė