Ryto allegro. Dokumentikos apie Kalnų Karabachą režisierius – apie azerų ir armėnų santykių virsmą nuo „družba narodov“ iki nesutaikomų priešų

Kultūros puslapių dienos spaudoje apžvalga.

Choras „Vilnius“ žymi savo veiklos 50-metį. Pokalbis su choro vadovu Vladu Bagdonu.

Rubrikoje „Kalbos rytas“ Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslo darbuotoja dr. Asta Kučinskienė pasakoja apie Juozo Tumo Vaižganto šeimyninę korespondenciją, iš kurios matyti ne tik rašytojo gyvenimo detalės, bet ir politiniai, kultūriniai Lietuvos įvykiai.

Apie pirmuosius kino kompozitorius: C.Saint-Saëns, Erik Satie, Pietro Mascagni ir kt. pasakoja laidos „Įgarsintas vaizdas“ autorė Ieva Buinevičiūtė.

Kaune, Vilniuje ir Druskininkuose vyksta Sugiharos savaitė – renginių ciklas, skirtas įamžinti japonų diplomato Čiunės Sugiharos atminimą. Pokalbis su istoriku dr. Simonu Strelcovu.

Kalnų Karabache įsisenėjęs konfliktas tarp Azerbaidžano ir Armėnijos pastarosiomis savaitėmis įsiplieskė naujai. Anot festivalyje „Nepatogus kinas“ dokumentiką apie šį konfliktą pristatančio režisieriaus François Jacobo, šios tragedijos pagrinaas – dialogo stoka, užsispyrimas, nedylantys istoriniai prisiminimai ir minėjimas kiekvienos per tūkstančius metų regione nutikusios skriaudos. Naujausiame filme „Po ta pačia saule“ F. Jacobas kariaujančioms pusėms suteikia simbolinę neutralią zoną, kurioje jos gali susitikti ir vystyti taikų dialogą. Pokalbis su režisieriumi apie azerų ir armėnų santykių virsmą nuo brolių („družba narodov“) iki nesutaikomų priešų.

Anykščiuose prasideda profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalis PAKELEIVINGI. Kolegė Alma Valantinienė pasidomėjo festivaliu plačiau, užsukdama į Anykščių kultūros centrą ir kalbindama jo direktorę Dijaną Petrokaitę.

Pastaruosius kelerius metus knygynų lentynas užpildė knygos, analizuojančios demokratijai kylančius iššūkius. Taigi kodėl demokratija susiduria su iššūkiais? Kokios pagrindinės demokratijos negalavimo priežastys? Donatas Puslys kalbasi su filosofu Algirdu Davidavičiumi.

Ved. Indrė Kaminckaitė.